19 февраля 2026

З приходом морозів власники електромобілів часто помічають, що їх авто стає менш "витривалим": батарея розряджається швидше, а реальний пробіг падає. Це не просто відчуття — на роботу літій-іонних акумуляторів дійсно впливає холод.
Про це пише autodosug.
У мороз хімічні процеси всередині акумулятора сповільнюються, а рух іонів між анодом і катодом стає менш активним. Через це батарея віддає енергію менш ефективно. Додатково частина заряду витрачається на обігрів батареї та салону, що також скорочує реальний пробіг авто.
Дослідження Recurrent показали: узимку середній електромобіль зберігає близько 78% свого номінального пробігу, а деякі моделі — до 88%. Американська автомобільна асоціація AAA зазначає, що при температурі близько –6 °C батарея може втратити 10–12% ходу навіть без увімкненого обігріву салону. Якщо ж водій користується клімат-контролем, зниження може досягати 40% порівняно з комфортними умовами.
Тобто авто, яке в теплу погоду проходить 300 км на одній зарядці, взимку здатне проїхати значно менше.
На відміну від машин з традиційними двигунами, електромобілі не отримують надлишкове тепло від мотора. Всі системи обігріву — салон, сидіння, обдув скла — живляться від батареї, що помітно впливає на витрати електроенергії.
Сучасні моделі оснащують акумулятори системами підтримки оптимальної температури. Вони можуть підігрівати батарею перед поїздкою або під час зарядки, що підвищує ефективність роботи. Проте сам процес обігріву споживає додаткову електроенергію.
Зменшення запасу ходу — природна особливість роботи батарей у холодну пору, а не недолік електромобіля. Залежно від температури, стилю водіння та використання обігріву, авто може втрачати від 10% до 40% пробігу.
Щоб мінімізувати вплив морозу, варто планувати маршрути заздалегідь, враховувати можливість підзарядки та за можливості прогрівати автомобіль під час підключення до мережі. Це допоможе зберегти більше енергії та подовжити пробіг навіть у холодну пору року.
Раніше ми повідомляли, що в Україну тимчасово призупинили постачання нових електрокарів.
Хочеш дізнатися більше — читай відгуки
← Вернуться на предыдущую страницу
"Після цього мені було страшно": OBOZ.UA поговорив із постраждалим від ліквідованого терориста у Києві 20 апреля 2026
"Після цього мені було страшно": OBOZ.UA поговорив із постраждалим від ліквідованого терориста у Києві. Ексклюзив Дмитро Васильченков і раніше нападав на киян
Вдова фронтмена гурту ADAM Михайла Клименка, Олександра Норова розповіла про перші симптоми важкої хвороби свого чоловіка, чому не пускала дітей у реанімацію та як відреагувала на хейт після поховання коханого.
NASA хоче влаштувати на Місяці пожежу і вивчити її фізику 19 апреля 2026
Дослідники американського аерокосмічного агентства NASA оголосили про місію FM2 (Горючість матеріалів на Місяці), в рамках якої вони мають намір вивчити фізику пожеж на планетарних тілах, відмінних від Землі. Наприкінці 2026 року в рамках місії будуть відправлені чотири зразки твердого пального, щоб в умовах місячної гравітації протягом тривалого часу реєструвати характеристики полум'я.