16 июня 2026
Вищі навчальні заклади Китаю проводять масштабну реорганізацію своїх навчальних програм для відповідності цілям розвитку країни, відмовляючись від тисяч «застарілих» спеціальностей на користь нових, орієнтованих на технології. Про це повідомляє видання South China Morning Post.

Масштабна кампанія проводиться на фоні прагнення Китаю стати світовим лідером у багатьох високотехнологічних «галузях майбутнього» та подолати серйозну кризу з працевлаштуванням випускників, через яку мільйони молодих людей з труднощами знаходять роботу.
У період з 2021 по 2025 рік вищі навчальні заклади Китаю скасували або призупинили 12 200 програм бакалаврату, одночасно ввівши 10 200 нових, що означає, що більше 30 % університетських програм країни зазнали коригування, про що свідчать дані Міністерства освіти Китаю.
Під скорочення потрапили програми, в основному пов'язані з мистецтвом, гуманітарними науками, іноземними мовами та менеджментом — сферами, які все частіше вважаються «застарілими» або перенасиченими в Китаї. Згідно зі статистикою, близько 16 % молодих людей, які закінчили навчання за цими програмами, є безробітними, при цьому ринок праці швидко трансформується під впливом штучного інтелекту.
Багато з нових програм тісно пов'язані з цілями економічного розвитку Пекіна. Наприклад, дев'ять університетів додали нові спеціальності в галузі штучного інтелекту, що узгоджується з цілями країни прискорити інтеграцію ІІ наступного покоління в реальну економіку.
В останні роки університети зіткнулися з необхідністю адаптуватися до швидких змін в економіці Китаю, оскільки кількість випускників зросла до рекордного рівня. Однак багато з цих випускників зіткнулися з тим фактом, що їхні дипломи мало допомагають у пошуку роботи. Наприклад, Шанхайський університет науки і техніки цього року призупинив прийом на програму з розробки нових продуктів. На думку одного з недавніх випускників цього вишу, це рішення було частково викликане поганими перспективами працевлаштування студентів, які навчалися за цією програмою. «Стрімкий розвиток штучного інтелекту сильно вдарив по спеціальностях, пов'язаних з розробкою продуктів. Багато ключових завдань, таких як моделювання та рендеринг, тепер можуть бути вирішені за допомогою штучного інтелекту», — сказав випускник на умовах анонімності через делікатність теми.
Китайський комунікаційний університет (CUC), престижний виш у Пекіні, що спеціалізується на медіа, реструктуризував ряд програм, включаючи кінематографію, об'єднавши їх в одну програму — «Кінематографія та виробництво фільмів і телепередач».
На думку одного з випускників університету, об'єднання освітніх програм стало природною реакцією на технологічні та ринкові зміни. За словами випускника вишу, відеооператора, який закінчив університет у 2012 році за програмою кінематографії, його студентські роки співпали з переходом від кіноплівки до цифрових технологій. «З появою сервісів прямих трансляцій і зростанням популярності коротких відеороликів вимоги до операторів стали повністю відрізнятися від вимог до традиційної зйомки телевізійних новин. Тому зміни в освіті абсолютно необхідні», — зазначив він.
Хочеш дізнатися більше — читай відгуки
← Вернуться на предыдущую страницу
Актори Світлицька та Цимбалюк потрапили в скандал після участі в мітингу 22 июля 2026
"Ваша картонка – плювок в обличчя військовим". Актори Світлицька та Цимбалюк потрапили в скандал після участі в мітингу Акторів звинуватили у зневазі до військових та показушності
Через три місяці після мобілізації загинув зірка фільмів "Скажене весілля" та "Герой мого часу" Євген Бушмакін 22 июля 2026
Через три місяці після мобілізації загинув зірка фільмів "Скажене весілля" та "Герой мого часу" Євген Бушмакін Його подруга розповіла, як режисер потрапив на фронт
В Росії запропонували перекрити нафту Угорщині 22 июля 2026
Пропозиція пролунала після заяв Будапешта про намір посилити безпекову співпрацю з НАТО та "закрити двері перед росіянами".