29 января 2025

Україна навряд чи зможе випускати свій аналог Patriot. Таку думку має авіаексперт і провідний науковий співробітник НАУ Валерій Романенко.
У цьому питанні присутні організаційні та технічні причини.
"По-перше, власне ракета. По-друге, складний радар із фазованою антенною решіткою - взагалі топова технологія. Три пускові установки - це величезні вантажівки. Не КрАЗи, а більше - це MAN. Україна не випускає таких великих вантажівок, і я вже не кажу про купу іншого обладнання", - пояснив він.
Аналітик зазначає, що можна випускати генератор до цього комплексу. Однак, важливо дотримуватися вимог щодо стабільності роботи. Романенко нагадує, українським підприємствам постійно загрожують атаки окупантів. Додатково, у світі не випускаються справжні аналоги Patriot. Власна потужна система є в Ізраїлю - "Праща Давида".
"Вони продали його Фінляндії за 317 млн дол, а Patriot коштує 1 млрд дол. Ракети з "Пращі Давида" вп'ятеро дешевші за найсучасніші ракети Patriot MSE (ще є версія ракети CRI) і вони не взаємозамінні», - акцентував Валерій Романенко.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, коли Mirage 2000-5 з'являться в небі України.
Підпишись на наш Telegram-канал, якщо хочеш першим дізнаватися головні новини.
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
"На драйві": у кіно виходить український екшен, який уже називають проривом року 10 апреля 2026
"На драйві": у кіно виходить український екшен, який уже називають проривом року Перший український повнометражний екшен про автоперегони
ЗМІ: Угорщина пропонувала допомогу Ірану після підриву пейджерів Хезболли 10 апреля 2026
Тегеран є одним ключових спонсорів ліванського угрупування, яке Сполучені Штати вважають терористичною організацією.
Чи вигідні електромобілі в Україні: реальна економія чи міф 10 апреля 2026
Чи вигідні електромобілі в Україні: реальна економія чи міф