5 декабря 2024
Атака Дніпра ракетою "Орешник" 21 листопада була здійснена для залякування українців. Адже вона розрахована на ядерні заряди. Для достатньої кількості вибухівки в ній немає місця, зазначив авіаексперт, провідний науковий співробітник НАУ Валерій Романенко в ефірі Radio NV.
Він зазначив, що невідомо, як себе може повести ракета під час нагрівання, яке виникає через щільні шари атмосфери. Температура там може привести вибухівку в дію для самоліквідації блоків. Серійне виробництво "Орешника" можливе, але для цього потрібен час.
"Усі ці ракети, Ярс, Ярс-М (який росіяни потім назвали РС-26 Рубіж), Кедр, випускалися на Воткінському заводі. Блоки в основному там стандартні. Такі, що походять мало не з "Тополі". Пару років для того, щоб запустити в серію цю ракету, росіянам знадобиться. Але нас найбільше цікавить, що росіяни мають зараз. Зараз вони мають максимум 2-3 такі ракети. Тому що у цієї ракети було тільки два випробувальних пуски по полігону. І третій був, як вони називають "випробувально-бойовий", - додав Романенко.
Зараз триває експериментальне виробництво. Тобто, виходять індивідуальні вироби.
"Ці ракети поки що робляться на колінах. І випускати таким чином навіть 10 ракет неможливо. Кожен елемент цієї ракети робиться вручну. Це все вимагає багато часу і грошей. Пуск такої ракети по Дніпру обійшовся росіянам десь у 100 млн. І така ж вартість буде для наступної ракети, яку вони спробують запустити", - резюмував аналітик.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що здібності "Орешника" порівнюються з ядерним вибухом малої потужності.
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
Почалася сесія Генасамблеї ООН: розглядатимуть резолюції щодо річниці війни 25 февраля 2025
На сесії розглядатимуть два проєкти резолюції щодо війни - від більшості демократичних країн, серед яких і Україна, та американський варіант.
Лавров розповів, коли РФ припинить бої в Україні 24 февраля 2025
Ті території України, які вже записані в російську конституцію, начебто набули іншого "міжнародно-правового статусу", заявив російський міністр.
Прем'єр Данії пояснила, чому "мир" в Україні небезпечніший за війну 24 февраля 2025
США створюють "дуже велику невизначеність" щодо війни РФ проти України, наголосила прем'єр-міністр Данії Метте Фредеріксен.