21 сентября 2015
Рештки найдавнішої риби-целаканта, яка могла певний час проводити на суші та жила понад 360 мільйонів років тому, знайшли південноафриканські і американські вчені в ПАР.
Як йдеться у їхній доповіді, скам'янілі рештки знайшли в гирлі однієї із річок. Це означає, що риба метала ікру на мілководді, як і багато її нащадків наразі.
Роберт Гесс із університету Чикаго і його колеги здійснили своє відкриття випадково - перші скам'янілості їм показали будівельники, що прокладали дорогу біля берегів сезонної річки на сході ПАР. Коли вчений побачив ці рештки, він зібрав команду з палеонтологів і впродовж декількох місяців вивчав місцину.
Наслідком цих тривалих пошуків стало відкриття декількох десятків скам'янілих рештків стародавніх лопастеперих риб, що збереглися дуже добре.
У цих риб були потужні плавці та своєрідні "плечі" і "таз", що дозволяли їм періодично випливати на сушу і переповзати в сусідні водойми. У цьому їм так само допомагали примітивні легені, що дозволяли рибі насичувати тіло киснем під час таких прогулянок.
Хочешь узнать больше - читай отзывы
tsn.ua
← Вернуться на предыдущую страницу
У Києві на лівому березі пролунав вибух, відключилася електрика 7 июля 2025
У Києві на лівому березі пролунав вибух, відключилася електрика
Медведєв "рекомендував" генсеку НАТО вчити російську та згадав про Сибір 7 июля 2025
На думку російського посадовця, голова Північноатлантичного Альянсу "вжив надмірну кількість чарівних грибів".
Стало відомо, чим відрізняється дезодорант від антиперспіранта і як ними не зашкодити собі 7 июля 2025
Чим відрізняється дезодорант від антиперспіранта і як ними не зашкодити собі