Радіобіолог відповіла, чи може Україна створити ядерну зброю

25 июня 2025

Радіобіолог відповіла, чи може Україна створити ядерну зброю

Україна наділена можливостями щодо відновлення ядерного потенціалу. Але цього ми не робимо з ряду причин, вважає радіобіолог і старший науковий співробітник Інституту проблем безпеки АЕС НАН України Олена Паренюк.

Вона зазначає, що зараз у світі всі договори отримали "дорадчий" статус. Хоча раніше вони були обов'язковими до виконання.

"Україна такого собі дозволити не може, або швидше не хоче, тому після Другої світової війни було шість країн, які мають ядерну зброю і технології для її створення, а також технології для збагачення урану. І Україна у складі СРСР входила до цих держав, а після підписання Будапештського меморандуму ми роззброїлися", - прокоментувала Паренюк.

Питання створення ЯО - "цивілізаційна межа". Тому якщо Україні важлива прихильність партнерів, повертатися до цього питання знову не варто. Ядерна зброя є у Франції. І її президент не раз говорив про готовність розгортання "парасольки" для захисту України.

Відповідаючи на питання про наявність в Україні фахівців, які зберегли досвід роботи з ядерними технологіями з часів СРСР, і наскільки ці знання застосовні сьогодні, вчена підкреслила: якби йшлося про створення ядерної зброї, технології збагачення урану країні довелося б отримувати ззовні.

"Є 6-8 етапів виготовлення ядерної зброї, і всі вони є складними. З цих двох етапів Україні довелося б імпортувати збагачення урану і формування ядерних брикетів. Ми раніше закуповували ядерне паливо в Росії, тепер, на щастя, в американської компанії Westinghouse, щоб збагачувати уран, є 2 технології. Перша – це високоенергетичні центрифуги, і це дуже дорого", – додала вона.

Ще є технологія з лазерами, яка "пробуджує" атоми різної ваги. І тут теж потрібні чималі інвестиції. Плюс, для того, щоб центрифуги були забезпечені енергією, потрібна або будівництво ще однієї АЕС, або відключення від електрики якоїсь області.

Для постачання і зберігання центрифуг потрібна будівля бункерів глибиною 80 м. Хоч у нас є фізики-ядерники, інженери і дослідницька база, без нових знань не обійтися. Так як у нас є досвід роботи на низькозбагаченому урані (до 4%). У випадку з ядерною зброєю треба більше 70%.

"Але є хороша новина: у нас є свої уранові копалини, і нам не треба, як Ізраїлю, його десь шукати, ми можемо собі його накопати. Але погана новина в тому, що він не лежить буквально вже в брикетах, а добувати його досить важко. Тому Україні необхідні фундаментальні дослідження і фінансування фундаментальних інститутів, тому що країна ніколи не знає, коли їй це знадобиться", – продовжила вчена.

Якщо говорити про період, то для відновлення ядерного потенціалу знадобиться близько 10 років, так як весь шлях буде починатися спочатку.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, скільки балістичних ракет "Сапсан" потрібно Україні під час війни.

Підпишись на наш Telegram-канал, якщо хочеш першим дізнаватися головні новини.

techno.bigmir.net

Хочешь узнать больше - читай отзывы

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

Ольга Харлан романтичними фото привітала коханого з 38-річчям 26 июля 2025

Олімпійська чемпіонка з фехтування Ольга Харлан привітала свого нареченого, італійського фехтувальника Луїджі Самеле з днем народження. 

Ілона Гвоздьова промовистою позою пояснила, як сприймає хейтерські коментарі 26 июля 2025

Хореографка Ілона Гвоздьова, яка частенько стає мішенню для атак недоброзичливців у мережі, стисло висловила своє ставлення до хейтерських коментарів.

Сербія назвала умову підтримки санкцій ЄС проти Росії 26 июля 2025

Міністр у справах Європи Неманья Старович пояснив нинішню позицію Белграда відсутністю безпеки з боку Євросоюзу.

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

Alf 0.1
Alf

Отзывов: 1

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше