6 апреля 2023
У країни-терориста Росії є розробка, яка дає змогу робити з бомби вільного падіння щось на кшталт планованого корегованого боєприпасу. Серійного виробництва РФ не змогла досягти, але загроза є. Збивати такі бомби ППО не під силу. Про це розповів військово-політичний оглядач Олександр Коваленко.
Перед подробицями про розробку Коваленко нагадав, що в лютому минулого року росіяни заявляли, що "мають панування в повітряному просторі України після повного знищення ППО". При цьому у квітні того ж минулого року ворожа авіація літала в зоні Білорусі та на тимчасово окупованих територіях.
"Росіяни могли собі дозволити весь цей час здійснювати тільки пуски авіаційних ракет, дальність ураження яких дозволяла не входити в зони ураження "знищеної" української ППО. Але таких ракет ставало все менше, а інші змушували цю відстань скорочувати до гранично небезпечної. При цьому, росіяни повністю позбулися можливості проводити килимові бомбардування українських міст і сіл. І це при тому, що у них на складах лякаюче безмежні запаси бомб ФАБ/ОФАБ-250, ФАБ/ОФАБ-500 та інших. Але останніми тижнями вони стали виходити з цього становища", - сказав Коваленко.
Не так давно в одному з районів тимчасово окупованого Донецька впала бомба ФАБ-500 M62 з блоком управління і корекції.
"У Росії кілька років розроблявся і випробовувався керований комплекс ракетно-бомбового озброєння модульного типу 9-А-7759 "Грім". Даний комплекс мав інерційно-супутниковий комплекс з перешкодозахищеним приймачем СНС ГЛОНАСС і GPS. Комплекс мав дальність до 120 км. Але цей комплекс виявився дуже дорогим і технологічно витратним, тому від нього відмовилися. А ось у 2022-му з'явилася потреба в тому, щоб надати бомбам можливість далекого планування. І в контексті відмови від "Грому" стали генерувати кустарні вироби у форматі "БУКа", - зазначив оглядач.
У результаті окупанти отримали досить громіздку, не уніфіковану штуковину з проблемною детонацією. Але вона дає змогу швидко модифікувати бомби, що вільно падають, для ударів на відстані до 50 км. Це серйозна загроза, навіть якщо спрацює 50% БК. Бомби з БУКами використовують у зоні бойових дій і по населених пунктах уздовж лінії зіткнення.
Як зазначає Олександр Коваленко, бомби з цією приблудою мають низьку надійність, залежать від погодних умов і серйозно схильні до зовнішнього впливу. З погіршенням погоди загарбники стали менше застосовувати зазначені боєприпаси.
"Таким чином, Росія продовжує демонструвати свою технічну, технологічну і виробничу відсталість. Навіть кустарний БУК, який можна "варити" в будь-якому гаражі, вони не можуть виробляти серійно і пропорційно достатньо, щоб забезпечити системність ударів.
Проте проблематика протидії застосуванню цих комплексів росіянами полягає в тому, що така бомба не збивається ППО і слід збивати сам носій - винищувач/фронтовий бомбардувальник. А для цього потрібен ЗРК великого радіусу дії, або винищувач із ракетами 100 км+", - пояснив Коваленко.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що в Росії з'явилися три нові типи дронів-камікадзе.
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
Чи варто купувати парфуми на розлив? 17 апреля 2025
Не секрет, що брендові парфуми коштують недешево, втім є спосіб купувати улюблені аромати, причому оригінальні. Для цього достатньо купити парфуми на розлив і можете насолоджуватися!
Значение бытовой химии в современном доме 11 апреля 2025
Бытовая химия остается одним из самых востребованных сегментов на потребительском рынке. Это обширная категория, включающая моющие гели, стиральные порошки, средства для стекла, для пола, для кухни, для туалета
Маск зробив заяву про війну в Україні 8 апреля 2025
Американський мільярдер підкреслив безглуздість війни в Україні та відсутність явної стратегії.