21 мая 2025
Від початку поточного року російські окупанти почали активніше використовувати дрони-камікадзе, щодо яких ще згадується поняття боєприпаси, що баражують. У них автономне управління завдяки алгоритмам машинного зору. Про це повідомляє defence-ua.com.
На "першому" етапі удари ворог завдавав на глибину близько 30 км, зокрема для терору Сум. На початку квітня зазначалася дальність запуску у 80 км. Нині з'явилася версія з бензиновим двигуном і, відповідно, більшими можливостями. Один із таких БПЛА атакував ціль на дальності в 100 км від ділянки фронту.
"І мусимо зазначити, йдеться про дрон, програмно-апаратний комплекс якого дає змогу виходити в районі потенційних цілей без використання систем супутникової навігації, а лише за візуальним орієнтуванням. Також його електронна начинка вказує на те, що він здатний автономно виявляти, класифікувати, обирати й атакувати цілі. При цьому, з величезною часткою ймовірності, атака може здійснюватися без участі оператора навіть на рівні ухвалення безпосереднього рішення про удар.
Варто додати, що для російських військових не існує проблеми, якщо такий засіб атакує невійськову ціль. Що є головною передумовою західної етичної концепції збереження людини в ухваленні рішення про атаку та використання бойового штучного інтелекту. А от рашистам байдуже, чи буде такий дрон із 3-кг комбінованою бойовою частиною КОФЗБЧ автономно атакувати військову вантажівку, чи пасажирський автобус", - ідеться в матеріалі.
Аналітики акцентують, що проблема криється не тільки в тому, що рашисти обзавелися новим дроном-камікадзе. Біда в появі в арсеналі РФ ґрунту для створення автономної далекобійної зброї з розвиненим машинним зором. Оскільки за цей рахунок вирішуються питання стійкості до РЕБ, як при навігації, так і для атаки без залежності від наявності контакту з оператором.
"Тому не слід виключати сценарій, коли ворог, у разі визнання таких рішень ефективними попри їхню високу ціну, почне їхню інтеграцію в інші далекобійні засоби ураження - далекобійні дрони, мініатюрні крилаті ракети тощо. Бо йдеться лише про необхідність інтеграції, якщо брати основне: потужну камеру, модуль обробки відеопотоку та базу даних на накопичувачі об'ємом від 100 ГБ", - додали експерти.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що в Білорусі створили дрон "Чекан-В".
Підпишись на наш Telegram-канал, якщо хочеш першим дізнаватися головні новини.
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
Сам шукає цілі: рашисти почали атаки дроном зі штучним інтелектом за 100 км від фронту 21 мая 2025
Сам шукає цілі: рашисти почали атаки дроном зі штучним інтелектом за 100 км від фронту
Ектор Хіменес-Браво вніс ясність щодо своєї "мобілізації": що шеф-кухар робитиме в армії та чи покине "МастерШеф" Тепер він поєднуватиме одразу дві важливі ролі
Ізраїль готує удар по ядерних об'єктах Ірану - ЗМІ 21 мая 2025
Ймовірність удару з боку Ізраїлю суттєво зросла за останні три місяці. При цьому навряд у прем'єра Нетаньягу є згода адміністрації США на подібні дії.