16 июля 2014
53-річний швед Сверкер Йоханссон (Sverker Johansson) написав 2,7 мільйона статей для Вікіпедії, що становить 8,5% від усієї колекції інтернет-енциклопедії.
Як повідомляє The Wall Street Journal, така висока продуктивність пояснюється тим, що більшість статей за Йоханссона пише спеціальна програма Lsjbot.
Автор знаходить відповідну базу даних, складає схему матеріалу і запускає бота, який на основі отриманої інформації компонує текст у форматі Вікіпедії. Іноді так з'являється до 10 тисяч статей за день.
Особливо багато матеріалів у шведського користувача і його програми вийшло в процесі каталогізації маловідомих видів тварин, в тому числі метеликів та бджіл. Автор також пишається статтями про міста Філіппін.
Завдяки Йоханссону в 2013 році шведська Вікіпедія перевалила за мільйон статей, причому мільйонну, про один з видів метеликів, написав Lsjbot. На той момент цією програмою було вже створено 450 тисяч матеріалів шведською мовою.
У Йоханссона пішло кілька місяців на створення програми, яка б писала статті для Вікіпедії. При цьому вона виявилася не ідеальною. Наприклад, бот не розуміє кирилицю і тому не може використовувати російськомовні матеріали.
Так і в співтоваристві редакторів Вікіпедії далеко не всі схвалюють використання бота для написання статей. Критики зазначають, що програма збирає тільки базову інформацію про об'єкти, не вказуючи їх відмінних особливостей.
Хочешь узнать больше - читай отзывы
tsn.ua
← Вернуться на предыдущую страницу
В мережі показади, який вигляд у реальному житті мала Коко Шанель 11 января 2025
Мало хто бачив її такою: який вигляд у реальному житті мала Коко Шанель. Рідкісні фото Поза подіумами модна дизайнерка була іншою людиною
Білорусь протестувала блокування Youtube, TikTok і Telegram 11 января 2025
YouTube в РБ також блокували в новорічну ніч, коли на сервісі мало з'явитися привітання від Світлани Тихановської.
Як дожити до 100 років: шість основних секретів китайців, які варто вивчити українцям 11 января 2025
Чи є можливість зберегти молодість після 50 років? Чи можна дожити до 100 років? Як уникнути розвитку кількох хронічних захворювань? Відповіді на ці запитання можуть дати принципи китайської традиційної медицини.