27 сентября 2022
Буквально вчора президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю виданню CBS заявив, що Україна вже отримала американські системи ППО NASAMS і подякував Джо Байдену. Водночас сьогодні вранці до українців звернувся прес-секретар президента Сергій Никифоров, який зазначив, що Україна поки що отримала лише підтвердження про готовність передати ці системи від США, але самі системи ще фізично не прибули до України.
Поки що йдеться про передачу Україні лише двох таких систем, а загалом США обіцяли Україні поставити лише 9 систем NASAMS. Сьогодні Bigmir)Авто розповість про те, що являють собою ці системи, скільки коштує один такий комплекс, а також ми розберемося в тому, як ця система допоможе зміцнити українську оборону від російських ракет та засобів ураження.
Почати варто з того, що NASAMS це абревіатура - Norwegian Advanced Surface to Air Missile System (норвезька вдосконалена ракетна система земля-повітря). Система є спільною розробкою норвезької компанії Norwegian Kongsberg і американської Raytheon.
Один взвод NASAMS включає в себе 3 пускові установки з 18 ракетами AMRAAM, одну радіолокаційну трикординатну станцію "AN/TPQ-64" і один пункт управління вогнем. На залп всього боєкомплекту йде всього 12 секунд. Керована ракета "AMRAAM" має комбіновану систему керування. На початку польоту ракета використовує командно-інерційне управління, а наприкінці польоту – радіолокаційне самонаведення. Радіолокаційна система захоплює ціль на відстані 20 кілометрів, після чого ракета переходить у режим активного самонаведення.
Поки невідомо, чи будуть передані Україні тільки самі пускові установки, чи ЗСУ отримають пускові установки одразу на шасі. При пересуванні, ракети відразу перебувають у транспортно-пускових контейнерах, а для завантаження ракет комплекс має спеціальну машину заряджання. Для залпу, блок контейнерів із ракетами підіймається на кут 30 градусів.
РЛС, яка постачається в комплекті з цією системою, здатна вести одночасно до 60 різних цілей і давати команду на пуск відразу трьом зенітно-ракетним комплексам. Щоб убезпечити командний пункт, він може перебувати на відстані 25 кілометрів від пускових установок, причому зв'язок може підтримуватися як по провідній, так і бездротовій системі.
Тактико-технічні характеристики:
Як ми вже говорили, дана система складається з:
На момент 2000 року вартість одного взводу системи NASAMS була на рівні $14 мільйонів.
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
Моем окна без разводов: секреты, советы, лайфхаки 21 апреля 2025
Чистые окна делают дом светлее, уютнее и создают ощущение порядка. И казалось бы, что может быть проще, чем вымыть их?
Ремонт стиральных машин в Киеве: качественно, быстро и надежно от Стир Сервис 11 апреля 2025
Стиральная машина — это незаменимый бытовой помощник в каждом доме. Когда она выходит из строя, это может вызвать не только неудобства, но и дополнительные расходы
Росія різко збільшила вплив РПЦ в Африці - ЦПД 8 апреля 2025
За три роки роботи екзархату РПЦ на континенті було відкрито парафії у 30 країнах, половина з яких з’явилась у 2022 році.