1 декабря 2022
Вимушені відключення електроенергії змушують українців шукати альтернативні джерела інтернету. Самі провайдери теж потрапляють під блекаути, звичайного мобільного інтернету надовго може не вистачити. Та й в умовах, які були днями, коли після обстрілів РФ зник зв'язок, потрібно в будь-якому випадку мати альтернативу. На порятунок приходить Ілон Маск та його Starlink. Bigmir.net вирішив нагадати про функціонал системи та розповісти нюанси її замовлення.
Starlink замислювався як глобальна супутникова система для забезпечення високошвидкісним широкосмуговим доступом в інтернет. Він розрахований на місця, де зв'язок ненадійний, дорогий або повністю недоступний.
Перший запуск супутників під проект відбувся 22 лютого 2018 року. На даний момент на орбіті знаходяться 3271 супутник. Очікуваний термін служби кожного з них – 5 – 10 років.
26 лютого цього року Ілон Маск заявив, що Starlink став доступним нашій країні. 1 березня з'явилася інформація про доставку перших наземних терміналів.
Користувач на руки отримує супутникову антену та кріплення для неї, роутер, 30-метровий кабель, кабель живлення та кабель для підключення Ethernet.
Розміри антени 50 на 30 см. Вага із кабелем близько 4,2 кг. Характеристики роутера виглядають так:
Після включення комплекс налаштування робить сам. Користувачеві потрібно встановити програму з мобільних магазинів Google Play або App Store, зайти в неї та відстежувати процес. Реєстрація відбувається ще на етапі замовлення Starlink. Коли все пройде вдало, антена почне ворушитися у пошуках сигналу та замре в оптимальному положенні. Не варто дивуватися, якщо воно зміниться. Тому що йдуть коригування протягом дня.
Згідно з коментарями в мережі, антену краще розташовувати на відкритій місцевості. Розміщення на балконі не підійде. Якщо сигналу від супутника немає, з'явиться напис "Offline".
Швидкість інтернету залежить від обраного тарифного плану:
Фактично, людині потрібно створити свою Wi-Fi-сітку. Придумати для неї назву та пароль. Підв'язати картку для оплати. Іноді до України потрапляють термінали із створеною мережею Wi-Fi. Щоб її скинути, слід кілька разів від'єднати обладнання від розетки з інтервалом у кілька секунд.
Для замовлення необхідно зайти на сайт starlink.com. Там вам відразу потрапить на очі рядок для введення територіального розташування та кнопка "Замовити зараз".
Введіть Ukraine. Вас перекине на сторінку замовлення з таким супроводжуючим текстом:
"Starlink доступний для покупки в обмеженій кількості в деяких регіонах України. Щоб придбати Starlink, ви можете оформити замовлення нижче. Після того, як команда Starlink підтвердить, що ваша адреса знаходиться в регіоні, куди може доставити перевізник, ви отримаєте електронний лист для завершення замовлення. Доставка зазвичай займає 2-3 тижні після завершення замовлення.
75 доларів на місяць за обслуговування та 600 доларів за обладнання”.
До слова, абонплату за Starlink підняли з 60 до згаданих вище 75 доларів. Нова ціна має розпочати діяти з 29 грудня. Якщо інфляція не влаштовує користувача, він може відмовитись від передплати.
Для порівняння, на сайті для Польщі вказано абонплату 335 злотих, що дорівнює 74 доларам за обслуговування. Обладнання в Польщі коштуватиме 2720 злотих, що 602,74 долара. У США – 110 доларів на місяць за обслуговування та 599 доларів за апаратне забезпечення.
Також поширена практика, коли українці замовляють Starlink у найближчі сусідні країни.
Якщо ви про щось мріяли і довго вводили дані на сторінці замовлення, система покаже вам повідомлення про те, що сеанс закінчився. І доведеться спробувати знову.
Кабінет міністрів України затвердив документи про ввезення Starlink без мита та ПДВ. Уряд веде переговори про придбання нової великої партії комплексів для потреб країни. Крок повинен допомогти здешевити вартість апаратів та забезпечити ними людей та організації.
Нагадаємо, раніше bigmir.net писав про те, як зробити, щоб генератор не став шкідником.
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
87-річна Ада Роговцева після госпіталізації звернулася до українців: не несіть мені квіти – краще донатьте! 24 ноября 2024
87-річна Ада Роговцева після госпіталізації звернулася до українців: не несіть мені квіти – краще донатьте! Вона закликала шанувальників допомагати захисникам
43-річна Періс Хілтон зізналася, чи робила ін'єкції краси, та розказала про домашній спа-центр 24 ноября 2024
43-річна американська світська левиця та діджейка Періс Хілтон чесно зізналася, чи робила собі ін'єкції краси та інші процедури, аби мати молодий вигляд.
Huawei пропонує HarmonyOS в 200 разів менше програм, ніж є в Google Play 24 ноября 2024
Huawei пропонує HarmonyOS в 200 разів менше програм, ніж є в Google Play