Собівартість газу зросла до 35 грн/літр – що буде з цінами на АЗС

18 ноября 2023

Собівартість газу зросла до 35 грн/літр – що буде з цінами на АЗС

На Українській енергетичній біржі 15 листопада ціни на певні партії зрідженого газу зросли до 65 000–65 500 грн./т. Середня ціна газу Укргазвидобування піднялася на 3241 грн/т, до 63814 грн/т, а Укрнафти – на 1163 грн, до 61101 грн/т. На аукціон було виставлено 5263 т газу, повідомляє enkorr..

"Укрнафті" вдалося продати всі лоти за півтори години. Початкова ціна газу компанії становила 59 981 грн/т, але під час аукціону вартість газу на одній із баз піднялася до 64 000-65 000 грн/л. Основну частину газу було продано за цінами від 61 000 до 62 000 грн/л.

"Попит був високий, але не всі компанії були готові заплатити такі гроші за газ", - прокоментував учасник торгів.

Ціни на LPG "Укргазвидобування" були вищими, ніж на газ "Укрнафти", що сповільнило торги. 86% всіх проданих компанією товарів продали на аукціоні. Початкова вартість ресурсу становила 60 574 грн/л. Максимальний приріст ціни на газ становив 4 000 грн. На аукціоні приватних видобувних компаній ціни на газ збільшилися до 60 480 грн./т, що на 2 000 грн. більше, ніж минулого тижня. Представники державних продавців були спантеличені результатами останніх аукціонів.

"Ми виставляємо все, що можемо і що не можемо, і бачимо, як учасники виборюють обсяги, піднімаючи ціни на новий рівень", - каже представник однієї з компаній-виробників.

Представник іншої компанії зазначив, що ціни аукціону викликають подив, але такі є реалії ринку. Він пояснює, що більшість імпортних контрактів покривають лише частину потреб роздрібних мереж. Вони змушені купувати газ за високими цінами на аукціонах та розбавляти його дешевим імпортним.

"Ми бачимо десятки компаній різного масштабу, які готові купувати газ за високими цінами, це ринкова ціна", - каже менеджер держкомпанії.

За даними агентства А-95, станом на першу половину листопада імпортні поставки покривають середній обсяг продажів більшості роздрібних мереж на 15-20%. Компанія Надія є винятком, що їх імпортні поставки суттєво випереджають темпи жовтня.

Така висока ціна на ринку змушує АЗС, які не мають власного імпортного ресурсу, обирати: продавати зі збитками або повністю припиняти торгівлю. Для компаній, які перепродують власний імпортний ресурс, ціни також непідйомні. Хоча пропозиції на кордоні є, ціни у трейдерів не опускаються нижче за 57 тис. грн/т. Проте, за словами оптовиків, попит все ж таки присутній, а кількість пропозицій на газ тільки зростатиме.

Нагадаємо, що ДВС на природному газі активно набирає популярності по всьому світу.

auto.bigmir.net

Хочешь узнать больше - читай отзывы

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

Розробники людиноподібних роботів тепер намагаються робити їх милими і більше схожими на людей 24 февраля 2026

Будь-які технічні нововведення неминуче насторожено сприймаються певною частиною суспільства. Розробники людиноподібних роботів останнім часом намагаються зробити їх більш дружніми на рівні зовнішності, щоб вони подобалися якомога більшій кількості потенційних покупців.

Попри рішення суду у Трампа заявили, що не відступлять від мит 23 февраля 2026

В адміністрації США заявили, що можуть змінити юридичні інструменти для запровадження тарифів, але митна політика залишиться без змін.

Сайлентблок важеля: як знос впливає на підвіску 23 февраля 2026

Як визначити зношений сайлентблок важеля та чому важливо вчасно його замінити.

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

Дрім 0.5
Дрім

Отзывов: 1

Ольга Ясновидиця  
Ольга Ясновидиця

Отзывов: 1

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше