6 августа 2022
У Полтаві місцевий суд ухвалив вирок двом студентам факультету інформатики одного з українських ВНЗ, а також ще одному горе-підприємцю. Вони вирішили заробити в онлайні на довірливих клієнтах, а саме створили псевдомагазини електроніки. Про це повідомляє dev.ua.
Спочатку фігуранти розміщували оголошення на OLX, а потім у Facebook та Instagram. Для залучення людей вони вказували ціни нижчі за ринкові. За головну мету вони ставили собі отримати повну чи часткову оплату від людей за неіснуючий товар на картки.
На своїх ресурсах вони вказували телефон, розміщували форми замовлення товару через сайт із зазначенням персональних даних, обіцяли провести огляд товару під час відвідування магазину. Якщо жертва заповнювала форму, їй надходило СМС ідентичного змісту, з номером замовлення, назвою шахрайського ресурсу, номером банківської картки для оплати, даними власника рахунку та контактним телефоном зворотного зв'язку для підтвердження проведення оплати за придбаний товар.
Доведено цілу низку інцидентів за їх участю:
У матеріалах слідства зазначено щонайменше 68 епізодів. Після всіх афер організатор зміг за 1,045 млн собі купити житло та машину Ford Focus.
Суд визнав винним усіх трьох фігурантів, призначивши їм покарання у 5 років позбавлення волі. Організатору також заборонили займатися підприємницькою діяльністю із продажу технічно складних побутових товарів в інтернеті терміном на один рік.
Потім вирок змінили на умовний для організатора із випробувальним терміном на 3 роки, для співучасників – 2,5 роки.
Нагадаємо, раніше bigmir.net писав про те, що Ковпаківський районний суд у Сумах виніс вирок шахраю, який через соціальну мережу Instagram розводив людей на гроші через кілька акаунтів.
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
Lama у невагомій сукні попозувала своєму коханому на брилах одеського узбережжя. Фото 4 июля 2025
Співачка Lama (Наталія Дзеньків) поділилася в Instagram літніми фото, який зробив її наречений Роман на морському узбережжі в Одесі, де вони нещодавно відпочивали.
Три тренди в одному луці: Дорофєєва у капрі та ліфі зазнімкувалася біля кав'ярні 4 июля 2025
Одразу три яскраві тренди цього року поєднала у своєму аутфіті співачка Надя Дорофєєва.
У Києві обстріляли автомобіль волонтерки 4 июля 2025
У Києві обстріляли автомобіль волонтерки