Тримати парк боєздатним стає мистецтвом: експерт оцінив ефективність літаків України

22 мая 2025

Тримати парк боєздатним стає мистецтвом: експерт оцінив ефективність літаків України

Наші військові досі на повну користуються радянськими літаками, інтегруючи їх у реалії сучасної війни. З якими труднощами в цьому процесі Україні доводиться стикатися, розповів авіаційний експерт Анатолій Храпчинський.

Він зазначає, що нами використовуються Су-24, Су-27, МіГ-29. Це авіація часів холодної війни. Але за рахунок інженерної школи, яка трансформувалася, "борти-ветерани" змогли закріпити взаємодію із сучасною зброєю. Приклади - адаптація Су-24 під крилаті ракети Storm Shadow і SCALP, що змінили глибину ураження ворога. МіГ-29 і Су-27 носять високоточні авіабомби JDAM-ER.

"Також триває робота над інтеграцією протирадарних ракет типу AGM-88 HARM - зброї, яка "виїдає" ворожу ППО, відкриваючи небо для інших засобів ураження. Радянська техніка - це не LEGO. Коли в тебе обмежена кількість двигунів, запасних частин і ще менше заводів, здатних це обслуговувати, тримати парк боєздатним стає мистецтвом. Мало хто розуміє, що іноді один виліт - це півдня роботи інженерів з усім ангаром запчастин", - акцентував Храпчинський.

Анатолій Храпчинський вважає, що паритет у небі - мінімум, з якого починається перевага. І це не просто про кількість винищувачів.

"Це цілий ансамбль засобів: авіація, ППО, системи РЕБ, радіолокація і навіть дрони-камікадзе, які знищують цілі на глибині. Так, отримання F-16, літаків дальнього радіолокаційного виявлення типу Saab 340 AEW&C, інтеграція сучасних авіабомб і ракет - все це дасть нам істотне посилення", - каже експерт.

У паритеті картина повітряного простору сприймається як система. У ній у кожного елемента своя зона відповідальності. Зокрема ППО закриває міста і фронт, літаки відпрацьовують цілі, а засоби РЕБ блокують ворога.

"Паритет - це не стан, це процес. Ми до нього не просто наближаємося, ми його щодня боремося в умовах того забезпечення, яке маємо. Україна формує нову модель війни", - резюмував Храпчинський.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, якою буде кабіна винищувачів новітнього покоління.

Підпишись на наш Telegram-канал, якщо хочеш першим дізнаватися головні новини.

techno.bigmir.net

Хочешь узнать больше - читай отзывы

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

Китай направить 295 млрд доларів на будівництво центрів обробки даних для штучного інтелекту в найближчі п’ять років 9 июня 2026

Не лише США чи ЄС формують національні програми розвитку галузі штучного інтелекту. За даними Bloomberg, китайські влади мають намір у найближчі п’ять років спрямувати на ці цілі близько 295 млрд доларів, зводячи центри обробки даних для ШІ по всій країні.

Під Києвом водій Mercedes на швидкості протаранив причіп та інше авто 9 июня 2026

Під Києвом водій Mercedes на швидкості протаранив причіп та інше авто. Момент ДТП потрапив на відео Усі обставини аварії встановлять слідчі

Ілон Маск: у SpaceX вже є майже всі технології, необхідні для будівництва ЦОД в космосі 9 июня 2026

В рамках підготовки до IPO аерокосмічна компанія SpaceX встигла поглинути ШІ-стартап xAI, і тепер засновник їх Ілон Маск намагається переконати інвесторів, що ідея будівництва величезної кількості ЦОД у космосі цілком життєздатна. Він заявив, зокрема, що майже всі необхідні для цього технології SpaceX вже має.

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше