21 августа 2022
Співробітники Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС України та НАН України змоделювали перенесення радіаційних частинок у разі аварії на Запорізькій атомній електростанції. Моделювання робилося на основі погодних умов, які були у період з 15 по 18 серпня.
"Джерело радіоактивного викиду прийнято у вигляді двох точкових на висотах 200 і 500 м над земною поверхнею із сумарною стаціонарною потужністю 1 умовних Бк/с (по 0,5 умовних Бк/с для кожного із джерел). Для радіоактивних аерозолів було використано припущення характеристики їхнього розподілу за розмірами: АМАД 1 мкм, стандарт відхилення 2 мкм", - йдеться у повідомленні Українського гідрометеорологічного інституту.
Моделювання показало, що за погодних умов 15-18 серпня найбільша концентрація радіоактивних речовин була б на території України, особливо в радіусі 50-100 км у всіх напрямках від ЗАЕС. Радіонукліди могли досягти й Києва.
"Частково сліди радіоактивних домішок можуть бути також винесені на території суміжніх країн (східна частина Білорусі, Польща, країни Балтії). У кінці змодельованого періоду основним напрямом перенесення радіонуклідів є східний, у результаті чого підвищенні концентрації радіоактивних аерозолів у приземному повітрі можуть спостерігатися над окупованими частинами Донецької та Луганської областей", - додають фахівці.
Нагадаємо, раніше bigmir.net писав про те, що ситуація навколо Запорізької АЕС все ще залишається напруженою:
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
Почему правильное питание — это не диета, а образ жизни? 26 декабря 2024
Узнайте, почему правильное питание — это больше, чем временная диета. Как сбалансированный рацион помогает улучшить здоровье, настроение и качество жизни, становясь частью вашего повседневного образа жизни.
На Київщині чоловік під час конфлікту підірвав гранату, є постраждалі 26 декабря 2024
На Київщині чоловік під час конфлікту підірвав гранату, є постраждалі. Подробиці та фото Зловмиснику повідомили про підозру та обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою
Який ізюм корисніший: чорний чи білий, користь та шкода родзинок 26 декабря 2024
Який ізюм кращий