19 сентября 2019
Китайские инженеры разработали технологию дистанционного распознавания людей по рисунку вен на руках. По словам исследователей, этот рисунок у каждого уникален.

Технологию назвали AirWave. Работает она так: сначала камера фиксирует рисунок вен и капилляров на руке пользователя. Затем искусственный интеллект обрабатывает данные. Для дальнейшей идентификации человеку необходимо лишь взмахнуть рукой. Система обнаружит рисунок, сопоставит его с информацией в базе данных и определит личность человека. Занимает это всё несколько секунд.
Сообщается, что AirWave уже установлена в нескольких кафе и госучреждениях провинции Гуандун на юге Китая. Разработчики надеются договориться о размещении системы в метро. Они рассчитывают, что когда-нибудь данная технология заменит распознавание лиц и QR-коды
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
Такого на "Оскарі" ще не було: чому варто подивитися фільм "Грішники", який отримав аж 16 номінацій і майже ідеальні відгуки критиків 24 января 2026
Такого на "Оскарі" ще не було: чому варто подивитися фільм "Грішники", який отримав аж 16 номінацій і майже ідеальні відгуки критиків Проєкт претендує на найвищу відзнаку кінопремії
Вчені відкрили метал для кращих радіаторів — його теплопровідність втричі вища за мідь 24 января 2026
Проблема розсіювання тепла від обчислювальних компонентів стає дедалі гострішою з кожним днем. Найкращі сьогодні за теплопровідністю радіатори з міді наблизилися до межі своїх можливостей — ще трохи потужності, і процесори закиплять у прямому сенсі цього слова. Але не все так безнадійно — група вчених у США відкрила метал з утричі більшою теплопровідністю, що може змінити сферу систем охолодження.
В Узбекистані засудили чоловіка за участь у війні з Україною 24 января 2026
Чоловік дістав поранення на фронті, його госпіталізували, а потім він сам покинув госпіталь і звернувся до посольства Узбекистану.