В очікуванні iOS 8: як еволюціонувала "еплівська" операційка

10 июня 2014

З моменту виходу iOS7 всі почали думати, якою ж буде iOS 8. Не секрет, що поточна версія мобільної операційної системи виявилася не до душі багатьом шанувальникам продукції Apple.

Основна маса нарікань стосується дизайну як інтерфейсу, так і багатьох елементів. Напередодні виходу iOS 8 безперервно зростав градус нетерплячості і з'являлися все нові і нові концепти.

Давайте згадаємо, як змінювалася мобільна ОС від Apple від версії до версії, і який вигляд і можливості вона знайшла у своїй новітній інкарнації, восьмій.

iOS 1.х

Тепер уже досить далекому 2007 році вийшов перший iPhone з неймовірною у ті часи операційною системою. Вона могла похвалитися оригінальним дизайном інтерфейсу, підтримкою мультитач, зручним мобільним браузером Safari, вбудованими картами Google Maps і кращими рішеннями і знахідками з iPod.

iOS 2.х

У 2008 році вийшла iOS 2. Вона ознаменувала початок ери масового створення додатків для iPhone сторонніми розробниками завдяки виходу SDK і запуску App Store. На робочому столі з'явилися іконки iTunes і AppStore.

iOS 3.х

Третя версія iOS в цілому виглядала так само, як друга, але несла в собі безліч невеликих поліпшень і змін. Наприклад, з'явилися push-повідомлення від сторонніх додатків, функції батьківського контролю, фокусування камери за допомогою натискання на екран, функція покупки додатків, універсальний пошук, адаптовані для сенсорного екрану тощо.

Оновлений iTunes отримав можливість купувати мультимедійний контент з відправкою на смартфон або iPod Touch.

iOS 4.х

Четверта версія iOS отримала оновлений дизайн в сіро-блакитних тонах, зі "сплощеними" елементами. З'явився додаток FaceTime, можливість створювати папки для кращої організації іконок на робочому столі, перевірка орфографії, єдиний поштовий додаток.

Але найбільш важливою зміною стало впровадження багатозадачності. У версії 4.1 з'явився додаток Game Center, 4.2.1 - AirPlay.

У версії 4.3 з'явилася можливість використання пристрою в якості WiFi-модему, AirPlay відкрили для додатків сторонніх розробників, а в iTunes стало можливим ділитися своїм контентом через WiFi.

З'явилися такі додатки, як iMessage (замість SMS), голосові замітки і компас, змінився дизайн нижньої панелі швидкого запуску, а робочий стіл отримав "шпалери".

iOS 5.х

Дизайн інтерфейсу п'ятої версії ОС в цілому був аналогічним до попередньої. Були перероблені інтерфейси Notification Center, iMessage, сторінки налаштувань бездротового підключення та синхронізація iTunes через WiFi. Але найгучнішим і цікавим нововведенням стала віртуальна помічниця Siri.

iOS 6.х

Нова версія iPhone отримала екран з іншим співвідношенням сторін, тому на робочому столі додався ряд іконок.

У зв'язку з перетворенням Google на головного суперника, їх картографічний сервіс був замінений на Apple Maps. З впровадженням цього додатка з'явилося багато нарікань на велику кількість помилок.

Також було виключено додаток для перегляду YouTube, поліпшені Siri і Notification Center, оптимізована робота FaceTime в режимі мобільного інтернету, а також ряд невеликих змін і поліпшень.

iOS 7.х

Apple суттєво переробила дизайн інтерфейсу, зробивши його "плоским" і схематичним, у векторному стилі, таким чином задавши новий ритм у графіці. Весь інтернет буквально переїхав на "плоский" дизайн, в трендах опинилися "повітря", простір і мінімалізм. Не дивно, що Apple завжди задає тон.

Інтерфейс не тільки став "плоским", була змінена колірна гамма, з'явилася напівпрозоре розмиттям фону у меню і вікон, анімовані фони. Оновилися ряд додатків, включаючи Safari, Siri, AirDrop, Camera. З'явився новий сервіс iTunes Radio, призначений для пошуку музики.

Які метаморфози чекають iOS 8.х

Судячи з різних скріншотів, інтерфейс не піддався зміні і залишиться таким же, як в iOS 7. Буде суттєво покращено продуктивність системи, зокрема збільшено швидкість запуску і закриття додатків, зменшено час відгуку на дії користувача.

В iPad тепер з'явиться можливість розміщувати на екрані одночасно два відкриті додатки. Купертінівці вирішили не відставати від своїх конкурентів з Microsoft та Samsung.

Згідно з чутками, в iOS буде інтегрований сервіс розпізнавання музичних композицій Shazam, розроблений однойменною компанією. З'явиться новий додаток Healthbook, яке дозволяє зберігати в наочному вигляді всю інформацію про здоров'я власника і його спортивні досягнення.

Велика робота була пророблена з поліпшення Apple Maps. Особливу увагу розробник приділив якості відображення таких важливих об'єктів, як вокзали, мости, аеропорти і автостради. Перероблена функція Transit, яка до цього працювала абсолютно незадовільно.

Хочешь узнать больше - читай отзывы

tsn.ua

 

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

Кондратюк грубо висловився про скандал із Сердючкою і пояснив, чому в нього "немає мізків" 11 июля 2025

"Ти або за людей, або вбивць": Кондратюк грубо висловився про скандал із Сердючкою і пояснив, чому в нього "немає мізків" Позиція продюсера щодо питання мови категорична

Дружина Безоса здивувала стриманістю на модному показі в Парижі 11 июля 2025

Схоже, новоспечена дружина мільярдера Джеффа Безоса, Лорен Санчес після весілля вирішила бути дещо стриманішою у виборі свого вбрання. Або принаймні хоч іноді не виставляти на показ своє звабне декольте. 

Келлог порівняв війну в Україні з Другою світовою 11 июля 2025

Рівень смертей і руйнувань в Україні є головною мотивацією для США у досягненні справедливого миру в цьому смертельному конфлікті, зазнчив Кіт Келлог.

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

New Tea 4.5
New Tea

Отзывов: 1

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше