В Україні засвітився рідкісний фінський броньовик ХА-180

23 сентября 2022

В Україні засвітився рідкісний фінський броньовик ХА-180

Нещодавно у мережі з'явилися перші фото фінських бронетранспортерів під назвою ХА-180, які також відомі під назвою Pasi чи Sisu. На цей час невідомо, яка саме країна передала ці броньовики в Україну, оскільки, крім Фінляндії, цей автомобіль також є на озброєнні армії Естонії та низки інших країн.

Фото було опубліковано у Twitter-акаунті Ukraine Weapons Tracker.

Враховуючи забарвлення автомобіля, можна припустити, що машина все ж таки прибула з Фінляндії, оскільки такий камуфляж якраз використовують для техніки місцевих збройних сил. Бронетранспортер XA-180 створили ще на початку 1980-х на замовлення фінського уряду. У військах він мав зайняти місце радянських БТР-80.

Базою для будівництва фінського броньовика стала вантажівка Sisu SA-150. Крім Фінляндії, бронетранспортер також поставлявся в такі країни як Естонія, Норвегія, Ірландія та Швеція. За весь час було випущено приблизно 1000 таких автомобілів, з яких близько 400 знаходяться на озброєнні фінської армії.

У рух цей БТР наводить дизельний двигун Valmet 611 DSBJA з турбіною на 236 к.с. Він дозволяє БТРу розвивати швидкість до 100 км/год по шосе. БТР плаваючий, а його швидкість руху по воді становить 9 км/год. У базовій версії автомобіля може поміститися 14 десантників, а у розширеній – 16. Скільки таких бронетранспортерів передали ЗСУ – не повідомляється.

Нагадаємо, що нещодавно ми розповідали про австралійські БТР Bushmaster, які зараз допомагають ЗСУ.

auto.bigmir.net

Хочешь узнать больше - читай отзывы

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

Микита Добринін поділився порадою, як відновити сили під час війни 6 декабря 2022

Микита Добринін поділився порадою, як відновити сили під час війни: важливо "перемикатися" Телеведучий із дружиною відпочивають у горах

Стало відомо, чи зламає економіку РФ ембарго ЄС на російську нафту 6 декабря 2022

Захід запроваджує безпрецедентні санкції, націлені на російські нафтодолари. Набрали чинності ембарго Євросоюзу і стеля цін G7 на нафту з РФ. Чи витримає російська економіка подвійний удар?

Для чего нужен фаллоимитатор? 5 декабря 2022

Неправы те, кто считает эротические игрушки непристойными предметами. Фаллоимитаторы и другие приспособления помогают многим людям решить важные вопросы, связанные с их сексуальной сферой

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

Neo 5.0
Neo

Отзывов: 1

Kursoviks 0.1
Kursoviks

Отзывов: 1

Сакумс - Sakums  
Сакумс - Sakums

Отзывов: 1

Каталог отзывов

×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одежда / аксессуары
  • Работодатели
  • Другое