1 октября 2025
Терористичний рух «Талібан», який прийшов до влади в Афганістані у 2021 році після виходу з країни американського військового контингенту, нещодавно повністю відключив на території країни інтернет-зв'язок, мотивуючи своє рішення необхідністю боротьби з «аморальними видами активності».
Джерело зображення: Unsplash, Mohammad Husaini
З цього вівторка жителі країни, таким чином, втратили зв'язок з зовнішнім світом, оскільки в деяких районах разом з інтернетом зникла і мобільна зв'язок. Деякі авіарейси до столиці Кабулу були скасовані. На території країни проживає близько 43 млн людей, і якщо раніше вони могли задовольнятися досить повільним і нестабільним інтернетом, то тепер їм недоступно і це.
Уродженці Афганістану, які проживають по всьому світу, разом позбавилися можливості зв'язуватися зі своїми родичами на території країни. Засоби масової інформації, що працюють у Кабулі, включаючи не лише іноземні, повідомили про наявність у них технічних проблем, викликаних відключенням інтернету. Попередні порядки, які встановлював «Талібан», передбачали заборону телебачення та більшості сучасних засобів зв'язку. З 2021 року підхід представників цього руху, які прийшли до влади в країні, дещо пом'якшився, але минулого місяця вони почали заявляти, що відключать інтернет по всьому Афганістану для боротьби з «аморальними видами активності», суть яких вони не пояснили.
Губернатор однієї з північних провінцій Афганістану Хаджі Заїд (Haji Zaid) заявив, що «для базових потреб громадян у країні буде створена альтернативна система зв'язку». Заборона на роботу інтернет-мереж в Афганістані виходила від верховного лідера Мавлаві Хайбатулли Ахундзада (Mawlawi Haibatulla Akhundzada), за словами чиновника, слова якого наводить CNN. За даними спеціального органу ООН, перебої з роботою інтернету та мереж стільникового зв'язку в Афганістані спостерігалися з 16 вересня, а повне відключення інтернету 29 вересня сталося без попереднього повідомлення.
Соціальні наслідки таких кроків можуть бути дуже серйозними. Оскільки «Талібан» заборонив дівчаткам старше шостого класу відвідувати школу, деякі батьки використовували інтернет для дистанційного навчання своїх дочок, а тому тепер вони позбавляються відповідних можливостей. Емігранти з Афганістану звернулися з закликом до Ілона Маска (Elon Musk) відкрити доступ місцевим жителям до супутникових мереж Starlink. Проте, оскільки раніше «Талібан» забороняв і супутниковий зв'язок, непокора громадян у цій сфері може мати для них сумні наслідки.
Хочеш дізнатися більше — читай відгуки
← Вернуться на предыдущую страницу
Чому людям з гіпотиреозом важко схуднути 23 апреля 2026
Гіпотиреоз - стан щитовидної залози, при якому їй критично бракує гормонів, тож пригнічується її діяльність.
Lenovo просить 5000 доларів за цей моноблок: і ось чому 22 апреля 2026
Lenovo просить 5000 доларів за цей моноблок: і ось чому
YouTube почне видаляти дипфейки за запитами знаменитостей, але не всі 22 апреля 2026
Адміністрація YouTube вдосконалила функцію моніторингу дипфейків — створені штучним інтелектом відеоролики з участю знаменитостей незабаром почнуть зникати з платформи за запитами самих знаменитостей. Але не всі.