Всесвіт кишів життям ще до появи Землі - професор

19 января 2015

Життя в космосі існувало ще до появи Сонячної системи. Це спробував довести американський вчений, професор Гарварду Аві Лоеб

Зокрема, Лоеб вважає, що за 10-20 мільйонів років після Великого вибуху в космосі сформувалися умови, в яких могло виникнути життя. Цей час астроном називає "епохою заселення" і вірить, що відкриття цього періоду у встановлені Всесвіту має змінити наше уявлення про космос та місце людини як живого організму в ньому.

Реліктове випромінювання

Так Всесвіт виглядав за 400 000 років після Великого вибуху

Наразі вчені мають знімок реліктового випромінювання, яке показує, як виглядав Всесвіт за 400 000 років після Великого вибуху, вловивши світло, яке подорожує крізь космос мільярди років. Коли уважно глянути на цей знімок, здається, що на ньому сфотографовано багато сяючих крапель. Свого часу радіоастрономи Арно Пензіас та Роберт Вілсон отримали Нобелівську премію, довівши, що ці краплі – насправді є залишками теплого газу, який поширився в космосі одразу після Великого вибуху. У тих зонах, де скупчення цього газу було більш щільне, утворилися зірки та галактики, як тільки Всесвіт охолонув після вибуху.

Проте американський астроном акцентує увагу на своєрідному проміжному періоді – за 10-20 мільйонів років після Великого вибуху – коли ще залишилися газові скупчення від Великого вибуху, проте холодний, темний космос, наповнений галактиками, ще не сформувався. Саме цей час професор називає "епохою заселення".

Так, у той час галактики ще не сформувалися, проте вже існували великі зірки. "Ми можемо зробити моделі цих зірок і тоді побачимо, що вони були в десятки разів більшими за Сонце", - говорить професор.

На орбітах цих гігантів, ймовірно, могли розташовуватися планети, де виникли сприятливі умови для зародження життя.

Космос

Лише у Сонячній системі на Землі існують умови для виникнення життя

Як відомо, аби на планеті виникли найпростіші форми життя, потрібна вода в рідкому стані. У Сонячній системі лише на Землі існують такі умови: інші планети знаходяться або занадто близько до Сонця, тому вода википає, або ж – занадто далеко, тому вони вкриті льодом. Проте в ранньому Всесвіті, вірить Лоеб, майже кожен космічний об'єкт був пристосований до життя.

За 10-20 мільйонів років після Великого вибуху в Усесвіті все ще були скупчення теплих газів, однак космос вже встиг достатньо охолонути, аби вода на небесних тілах залишалася в рідкому стані. Вчений стверджує, що в цей період присутність води на планеті не залежала від відстані між небесним тілом і найближчою зіркою.

З іншого боку, це дивний час для зародження життя, оскільки більшість органічних елементів, зокрема вуглець та метали, ще не утворилися. Ці основотворчі для життя елементи утворилися внаслідок вибухів великих зірок. У Всесвіті, де існувало дуже мало зірок, які, до того ж, знаходилися на великих відстанях одна від одної, подібні вибухи були великою рідкістю. Тому, як припускає вчений, деякі зірки та планети, які огортав теплий газ, сформували окремі райони, де було достатньо тепла, енергії та води, аби дати початок найпростішим формам життя. Однак,  оскільки в той час космос змінювався дуже швидко, розвинулися тільки одноклітинні організми, які встигли виникнути до того, як Всесвіт почав охолоджуватися.

Космос

Коперниківський переворот: Земля не єдина планета, населена життям

Тому, якщо гарвардський професор насправді має рацію, життя  - не такий вже рідкісний феномен, як вважалося до того. "Це дуже схоже на Коперниківську революцію в нашому мисленні про життя, - каже професор. – Колись ми вірили, що Земля - центр Всесвіту. Потім Коперник і його послідовники сказали: гей, це насправді Земля рухається навколо Сонця". Тоді Земля перестала бути центром Універсуму. Тепер Земля перестала бути центром життя, припускає Лоеб.

"Дуже довгий час ми існували з упередженням, що життя є тут, на Землі, а Всесвіт – мертвий. Але, можливо, ми маємо мислити про Всесвіт, як про живий. Ми можемо бути лише запізнілим результатом гри. - каже професор. – Якщо життя стає ключовою складовою розвитку космосу, то ця гіпотеза скидає людей із вершини вкрай важливих спостерігачів нашого Всесвіту. Вона припускає, що багато інших очей спостерігало небеса ще до того, як засвітилося наше Сонце".

Хочешь узнать больше - читай отзывы

tsn.ua

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

В ISW назвали можливі щомісячні втрати військ КНДР на Курщині 23 января 2025

Північна Корея розгорне новий військовий контингент у Росії до середини березня 2025 року.

Режисер "Слуги народу" розповів, який кремлівський пропагандист допоміг йому показати під час війни фільм у Росії 23 января 2025

Стадіон зустрів оплесками. Режисер "Слуги народу" розповів, який кремлівський пропагандист допоміг йому показати під час війни фільм у Росії Олексій Кирющенко зізнався, про що розповів Зеленському після поїздки на Сахалін

Трамп анонсував проєкт розвитку ШІ з інвестиціями 500 млрд доларів 23 января 2025

Одним з найперспективніших напрямків використання штучного інтелекту в рамках проекту стане медицина.

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

стас 4.7
стас

Отзывов: 1

Романча Роман 5.0
Романча Роман

Отзывов: 1

Обман krovati.com.ua 0.3
Обман krovati.com.ua

Отзывов: 1

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше