2 января 2019
Мотивація не буває завжди однаковою. Вона залежить від самопочуття дитини, зацікавленості в предметі вивчення і інших обставин. Але вона ніколи не буває нульовою. Якщо у дитини немає бажання вчитися, потрібно лише з'ясувати, що заважає їй, знайти той внутрішній стимул, який допоможе подолати будь-які перешкоди.
Справа в тому, що інтерес до навчання у дітей формується при сприятливих умовах. До таких умов належить впевненість у своїх здібностях. І що найцікавіше, у малюків вона є - непорушна, що не викликає жодних сумнівів, що все вийде. Чому немає бажання вчитися у дітей старшого віку? Ставлення до заняття у маленьких учнів формується на емоційному рівні і має кілька складових:
Що може зацікавити дошколярика? Зрозуміло, що гра - цікава, динамічна, така, де дитина виконує активну роль. А що може її мотивувати? Батьки часто використовують матеріальні види заохочення - вони найдоступніші, прості, але не дуже ефективні, тобто тимчасово ефективні. Так само, як і засоби примусової мотивації. Зовсім інша справа - використання внутрішніх важелів:
Комфорт залежить багато в чому від дорослих. Тільки негативний досвід в поєднанні з такими ж негативними установками батьків змушують маленького випробувача світу на здатність засумніватися в своїх силах, створює психологічні бар'єри для стрімкого, впевненого розвитку. Результат - відсутність бажання вчитися. Похвала, заохочення, допомога у вирішенні складних завдань, відсутність критичних зауважень при здійсненні помилок, навпаки, зміцнює впевненість, допомагає у важких ситуаціях.
Розвиток цілеспрямованості, інтересу до навчання, старанності і відповідальності у дітей - це одне з найважливіших напрямків дошкільного розвитку. Як правильно чинити дорослим?
Чим більше приділити уваги мотивації в ранньому віці, тим більш постійним буде бажання вчитися в шкільному віці.
Зробити так, щоб у школяра з'явилося бажання вчитися, найпростіше, коли батьки заручилися підтримкою педагогів. І краще, якщо це буде вчитель курсів, де важливі не оцінки, а здібності та успіхи учнів. У школі ментальної арифметики Соробан® з учнями працюють саме за таким принципом - за принципом «щоб вчитися, потрібно бажання». А тому всіма способами намагаються стимулювати це бажання і у малюків 5 років, і у школярів 11 років.
Щоб дітям було цікаво, в навчанні використовуються мультимедійні матеріали і комп'ютерні ігри. Заняття проходять на позитивній емоційній ноті, а успіхи учнів на кожному етапі винагороджуються щедрою похвалою і символічним подарунком.
← Вернуться на предыдущую страницу
Сім дивовижних переваг коріандру для здоров'я 22 декабря 2024
Коріандр — популярна приправа, яку часто додають під час приготування національних страв різних народів. Вона є спорідненою моркві, петрушці та селері. Коріандр ще також називають кінзою або китайською петрушкою. Що лікує коріандр і чому його потрібно додати до свого раціону?
OpenAI представила o3 — найрозумніший ШІ у світі, який на 88 % наздогнав людину 22 декабря 2024
OpenAI представила o3 — найрозумніший ШІ у світі, який на 88 % наздогнав людину
Китайська Agibot запустила серійне виробництво людиноподібних роботів раніше Tesla 22 декабря 2024
Китайська Agibot запустила серійне виробництво людиноподібних роботів раніше Tesla