Переваги лапароскопії при видаленні жовчного міхура

6 октября 2018

Сумніви і страх людей, яким лікар дає припис на видалення жовчного міхура, виникають через необізнаність в принципах хірургічних процедур. В останні роки практикується лапароскопічна хірургія на органах черевної порожнини. У чому переваги лапароскопії при проблемах з жовчним міхуром? Чому порожнинна операція поступово відходить на другий план? Подробиці в статті.

Переваги лапароскопії при видаленні жовчного міхура

Специфіка патології в жовчному міхурі

Під впливом різних обставин деякі люди зштовхуються з утворенням каменів або запальним процесом в жовчному міхурі, який бере активну участь в роботі шлунково-кишкового тракту. Пацієнти відчувають сильні болі і дискомфорт, що змінює якість життя.

Сильні болі і дискомфорт при захворюваннях жовчного міхура

При своєчасному зверненні до гастроентеролога рекомендовані традиційні способи терапії патологічних процесів в жовчному міхурі. Якщо лікарські засоби або апаратне видалення каменів не дає позитивного результату, показано оперативне втручання:

 • - лапаротомія - порожнинна операція, з виконанням розрізу скальпелем;
 • - лапароскопія - операція із застосуванням обладнання, яке поміщається всередину черевної порожнини через точкові проколи шкіри в декількох місцях.

Якщо у пацієнта відсутні протипоказання до лапароскопії, перевага хірурга віддається цьому методу.

Чому лапароскопія краще лапаротомії при видаленні жовчного міхура

Популярність лапароскопічної хірургії на органи черевної порожнини обумовлена наступними перевагами цього методу перед порожнинною операцією:

 1. 1. Відсутність відкритої ділянки шкіри, яка необхідна для маніпуляцій хірурга під час порожнинної операції, що знижує травматизм підшкірних шарів і можливість проникнення патогенної мікрофлори. При лапароскопії виконуються точкові проколи, які не перевищують за розміром 15 мм.
 2. 2. Відсутність тривалого болю в післяопераційний період через мінімальне пошкодження тканин. При лапаротомії місце розрізу болить довго.
 3. 3. Швидкий реабілітаційний період. Через 6-8 годин пацієнти самостійно встають і починають рухатися. Виписка на 2-4 добу. Лікарняний закривається через 14-19 днів. Фізичні навантаження дозволені через місяць.
 4. 4. Відсутність косметичного дефекту. Точкові проколи малопомітні.
 5. 5. Післяопераційні грижі на черевній порожнині поодинокі.
 6. 6. Оснащення зонда камерою і ліхтариком дозволяє хірургу детально розглянути не тільки жовчний міхур, а й прилеглі органи, не травмуючи їх.
 7. 7. Маленький обсяг крові. Зачіпають лише тканини жовчного міхура.
 8. 8. Модернізація обладнання. Деякі операції виконують роботи під управлінням хірурга.

Лапароскопічна операція з видалення жовчного міхура

Лапароскопія вимагає меншого часу, скорочується тривалість наркозу. Пацієнти швидше повертають свою працездатність. Знижена ймовірність психологічних і емоційних перепадів, особливо у жінок, через відсутність післяопераційного рубця.

Ризики ускладнень є при будь-якій хірургічній процедурі, але сучасний метод зводить їх до мінімуму, якщо роботу виконує досвідчений лікар. Видалення жовчного міхура через лапароскоп - це проста операція в практиці хірургів. На відео нижче представлена одна з таких операцій.

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

Врачи объяснили, как зеленый чай может повлиять на почки 22 февраля 2019

Зеленый чай может вредить печени и почкам, сообщают эксперты.

Яркий экран смартфона «выжег» в глазах девушки 500 отверстий 22 февраля 2019

Жительница Тайваня получила необратимые повреждения глаз из-за того, что два года пользовалась телефоном исключительно с максимальной яркостью экрана.

В теле человека нашли две тысячи новых бактерий 21 февраля 2019

Большинство микроорганизмов, живущих у нас в кишечнике.

Добавление отзыва временно недоступно

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

Yoshi Fujiwara 1.2
Yoshi Fujiwara

Отзывов: 2

Програвер - ProGraver 1.0
Програвер - ProGraver

Отзывов: 1

Каталог отзывов

×

Выберите область поиска

 • Авто
 • Одежда / аксессуары
 • Работодатели
 • Другое