Увесь світ і Україна зокрема традиційно говорять про розлад аутистичного спектра.
Фахівці наголошують на тому, що аутизм — це не хвороба, а особливість нейророзвитку, і його не потрібно лікувати. А ще кожного року ми отримуємо актуальні числа кількості дітей із РАС. І вони вражають. Числа 2023 року свідчать, що кожна 36-та дитина має розлад аутистичного спектра. Ще п’ять років тому це була кожна 59-та, а 10 — кожна 68-ма. Науковці стверджують: якщо динаміка збережеться, то 2035 року аутизм матиме кожна п’ята дитина у світі.
Єдиної причини, яка може викликати в дитини розлад аутистичного спектра, досі так і не визначили. Як і не винайшли «чарівної пігулки» для його так званого «лікування» чи «профілактики». Проте фахівці одноголосно акцентують на важливості ранньої діагностики та раннього втручання у вигляді доказових корекційних методик. І радять батькам пильно стежити за розвитком дитини та оперативно звертатися до фахівців у разі тривожних маячків, які можна помітити в дитини уже після року, а іноді й ще раніше.
Які ж, власне, маячки в ранньому розвитку дитини можна вважати тривожними і які червоні прапорці можуть свідчити в дитини про можливий розлад аутистичного спектра? Олена Пшенична, мама дитини з аутизмом та консультантка проєктів для дітей із РАС благодійного фонду «Голоси дітей», разом із фахівцями фонду зібрала список ознак, які можуть вказувати на те, що у дитини аутизм. Варто наголосити, що є лише частина ознак, проте саме вони найчастіше можуть вказувати на ймовірність аутизму. Важливо також розуміти, що одна окремо взята ознака ще не означає наявності в дитини розладу спектра аутизм, проте якщо таких ознак три-чотири, це вже привід бити на сполох.
Якщо ваша дитина має тривожні маркери, варто одразу звернутися до невролога чи дитячого психіатра. І навіть якщо після візиту до фахівця вашому малюкові таки діагностують аутизм, це не привід впадати у відчай. Раннє втручання, корекційні заняття і безмежна віра в дитину можуть робити дива і допомогти малюкові якомога ефективніше скомпенсувати ті чи ті дефіцити розвитку.
tsn.ua
Хочешь узнать больше - читай отзывы