Чим та як лікувати дитячий нежить?

11 января 2024

Що робити, якщо дитячий нежить довго не минає? Ця проблема дуже знайома батькам, особливо тим, хто має дітей дошкільного віку. Тут вже йде в хід усе: і те, що сусідка нарадувала, і фармацевт в аптеці порекомендувала купити назальний спрей. Чим тільки батьки не лікують дитині ніс, а виділень менше не стає, а навпаки, вони густішають та набувають зеленого кольору і піднімається температура. Важливо пам’ятати, що при тривалому нежиті у дитини можуть розвинутися небезпечні ускладнення такі як синусит, аденоїдит, отит. Тому малечу обов’язково потрібно показати дитячому лору у Львові.

Чому з’являються рясні виділення з носа?

Для початку давайте з'ясуємо, що таке носовий слиз і яку роль він відіграє для захисту організму? Для здорової людини мати слиз у носі то є нормальним. 

Слиз виробляється клітинами, які розташовуються на слизовій нашого носа та захищають її від пересушування. Також слиз відіграє роль бар'єра, який не дозволяє потрапити всередину частинкам пилу, різноманітним вірусам та бактеріям. Але трапляється стан, який лікарі називають нежитю, при якому утворюється значно більше слизу. Це може бути застуда, алергія та інші причини, які ми роздивимося трохи пізніше.

В чому різниця між нежитю і ринітом? Риніт це стан, при якому крім збільшення виділень з носа, відбувається ще запалення слизової оболонки. Дуже часто при такому стані у дитини починає боліти голова та таке відчуття, наче вуха розпирає. У цьому випадку лікарі рекомендують зволожувати слизову оболонку спеціальними сольовими спреями або краплями. А потім просити дитину, щоб вона висмикнула слиз. Маленьким дітлахам це роблять за допомогою аспіратора або маленької спринцівки. 

Які бувають причини рясних виділень з носа у дитини?

Як ми вже зазначили найчастіша причина нежитю пов’язана з застудами. При такому стані у більшості випадків нежить проходить самостійно десь через тиждень. Достатньо промивати дитині ніс сольовими розчинами та вживати багато рідини. Але є випадки, де причина нежиті або риніту зовсім інша.

  • Гостра респіраторна інфекція;
  • Грип;
  • Алергія;
  • Ріжуться зуби у дитини;
  • Гайморит;
  • Фронтіт;
  • Аденоїди;
  • Сухе повітря.

Більшість таких випадків потребує обов’язкової консультації педіатра чи дитячого отоларинголога з подальшим правильним терапевтичним лікуванням. Навіть якщо ви впевнені, що малюк просто застудився, не варто займатися самолікуванням. А зверніться в медичну клініку Medialt за кваліфікованою допомогою.

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

Інсайдер розповів, як ексдружина Х'ю Джекмана сприйняла його появу на людях за ручку з іншою 10 января 2025

56-річний австралійський актор Х'ю Джекман поки не оголошував офіційно про стосунки зі своєю колегою Саттон Фостер, але, схоже, підтвердив їх невербально, з'явившись днями на публіці з нею за руку.

Стало відомо, через що пройшла і чим живе Демі Мур зараз 10 января 2025

Фільм "Субстанція" з Демі Мур у головній ролі зчинив справжній фурор у 2024 році. Та не лише його проблематика, котра є актуальною як ніколи, має ключове значення. Демі Мур – одна з високооплачуваних актрис 90-х, яка пішла у забуття у 21 столітті. Цей фільм – ковток свіжого повітря для акторки, а "Золотий глобус" тому підтвердження.

Чи можуть "критичні дні" стати причиною мігрені: розповідає лікар 10 января 2025

Мігрень — одна з найпоширеніших і водночас найскладніших форм головного болю, яка впливає на якість життя мільйонів людей у всьому світі. Але чи замислювалися ви, що мігрень може бути тісно пов’язаною з менструальним циклом.

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

Вікна Німеччини 5.0
Вікна Німеччини

Отзывов: 1

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше