Банани: корисні, чи шкідливі для здоров'я?

6 марта 2018

Банани – надзвичайно популярні в Україні та смачні фрукти, які полюбляють і дорослі, і діти. Та чи є вони такими ж корисними, як і смачними? Чи не варто обмежити їх вживання для деяких категорій осіб?

Корисні властивості бананів

Банани у своєму складі містять вуглеводи, а також глюкозу, фруктозу та сахаразу. Вони насичені мінералами та вітамінами. Крім того, у бананах є яблучна кислота та ферменти, які допомагають вуглеводам краще засвоюватися. В 100 г цього фрукту міститься усього 90 ккал, в ньому зовсім немає жирів, що робить його цілком дієтичним продуктом.

Разом з бананом організм отримує вітаміни С, Е, В6, які підтримують нормальний рівень глюкози в крові, нормалізують роботу нервової системи. Також у даних фруктах є залізо, тому вони корисні при низькому рівні гемоглобіну в крові.

Особливо корисні банани для людей з серцево-судинними хворобами. В них багато калію (в одному банані близько 400 мг), який зміцнює серцевий м’яз, не дає підвищуватися артеріальному тиску та нормалізує загальну роботу серця.

Банан – це єдиний фрукт, який можна їсти в сирому вигляді, не ризикуючи спровокувати виразку чи гастрит. Крім того, до складу цього фрукту входять пектини, клітковина, які покращують роботу травлення.

За допомогою бананів багато людей усуває симптоми печії, адже вони нейтралізують шлункову кислоту.

Коли не варто їсти банани?

Як і будь-який продукт, для когось банани є корисними, а для когось – шкідливими. Наприклад, ці фрукти не рекомендують їсти при цукровому діабеті, тромбофлебіті, підвищеній в’язкості крові. Не варто зловживати ними тим, хто страждає на ожиріння, оскільки в них є глюкоза.

Про банани варто забути людям із синдромом подразненого кишечника, оскільки вони здатні загострити симптоми хвороби. Також не рекомендовано вживати ці фрукти пацієнтам, які перенесли інфаркти, інсульти, страждають на тромбофлебіт, оскільки вони сприяють посиленню в’язкості крові.

В цілому банани є корисними фруктами, які можна їсти багатьом. Проте існують люди з певними хворобами та станами, яким не варто вживати банани. І, звичайно ж, не можна споживати велику кількість цих плодів за один раз, адже від переїдання точно не буде жодної користі.

Здоров-Инфо

Хочешь узнать больше - читай отзывы

 

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

В автомобилях Tesla появится функция дистанционного ограничения скорости 22 июня 2018

Компания Tesla начала распространять обновления для мобильного приложения и бортового программного обеспечения электрокаров: сообщается, что апдейты привносят функцию дистанционного ограничения скорости.

Рейтинг солнцезащитных средств: никакой минеральной косметики! 22 июня 2018

Как сообщает отчет о солнцезащитных косметических средствах Consumer Reports, несмотря на опасения по поводу химических солнцезащитных кремов, они защищают кожу намного лучше, чем «натуральные» солнцезащитные средства.

Свадьбу Пэрис Хилтон покажут в прямом эфире 22 июня 2018

Общественность привыкла видеть в прямом эфире свадьбы членов королевских семей, однако Пэрис Хилтон решила, что за её церемонией бракосочетания также интересно будет наблюдать

+ Добавь комментарий
 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

Синево  
Синево

Отзывов: 1

Rom home 0.1
Rom home

Отзывов: 1

Join up 0.1
Join up

Отзывов: 1

Каталог отзывов

×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одежда / аксессуары
  • Работодатели
  • Другое