Вчені створили синтетичні людські ембріони з використанням стовбурових клітин, що є революційним досягненням, яке дозволяє уникнути потреби в яйцеклітинах або спермі.
Про це йдеться у Guardian.
Фахівці здійснили революційний прорив, що допоможе в дослідженні генетичних розладів. Водночас відкриття викликає серйозні етичні та правові питання.
Вони кажуть, що ці моделі ембріонів, які нагадують ембріони на ранніх стадіях розвитку людини, можуть дати важливий поштовх до вивчення впливу генетичних розладів і біологічних причин повторних викиднів.
Однак ця робота також викликає серйозні етичні та юридичні проблеми, оскільки вирощені в лабораторії організації не підпадають під чинне законодавство як Британії, так і більшості інших країн.
Ці ембріони не мають серця, що б’ється, або зачатків мозку, але містять клітини, що, зокрема, формують плаценту, жовтковий мішок і сам ембріон.
Професорка Магдалена Жерніцка-Гетц з Кембриджського університету та Каліфорнійського технологічного інституту описала роботу в пленарному виступі під час щорічної зустрічі Міжнародного товариства з дослідження стовбурових клітин у Бостоні.
"Ми можемо створити людські ембріоноподібні моделі шляхом перепрограмування (ембріональних стовбурових — ред.) клітин", — сказала вона на зустрічі.
Водночас немає найближчої перспективи клінічного використання синтетичних ембріонів. Було б незаконно імплантувати їх в утробу пацієнтки, і поки що не ясно, чи мають ці структури потенціал для продовження дозрівання.
"Якщо ви справді змоделюєте нормальний ембріональний розвиток людини за допомогою стовбурових клітин, ви зможете отримати дуже багато інформації про початковий розвиток без використання ранніх ембріонів для досліджень", — зазначив Робін Ловелл-Бедж, керівник відділу біології стовбурових клітин і генетики розвитку Інституту Френсіса Кріка в Лондоні.
"Наша модель людини є першою моделлю людського ембріона з трьома лініями, яка визначає амніон і зародкові клітини, клітини-попередники яйцеклітини та сперми. Він прекрасний і створений повністю з ембріональних стовбурових клітин", — сказала Жерніцка-Гетц перед виступом.
Ця подія підкреслює, наскільки швидко наука випереджає закон у галузі генетики, і вчені у Великій Британії та інших країнах уже працюють над складанням добровільних інструкцій щодо синтетичних ембріонів.
"Якщо мета полягає в тому, щоб ці моделі були дуже схожі на звичайні ембріони, то в певному сенсі до них слід ставитися так само", — сказав Ловелл-Бедж.
Напередодні вчені з Китайської академії наук заявили про те, що на космічній станції "Тяньгун" вперше було вирощено стовбурові клітини крові людини.
tsn.ua
Хочешь узнать больше - читай отзывы