Безсонну ніч прирівняли до шести місяців зловживання фаст-фудом

8 ноября 2015

Вчені Медичного центру Седарс-Синай з'ясували, що всього одна безсонна ніч може принести стільки шкоди, скільки півроку на багатій жирами дієті.

Як з'ясувалося, і те, й інше знижує нормальну толерантність організму до глюкози і призводить до предіабету приблизно однаковою мірою. Про це вчені розповіли на щорічній зустрічі Товариства з ожиріння (The Obesity Society), що пройшла 2-6 листопада в Лос-Анджелесі.

Утримувати вміст у крові глюкози допомагає гормон підшлункової залози інсулін. Щойно її концентрація піднімається вище певного рівня, чутливі клітини викидають інсулін в крові, стимулюючи поглинання глюкози і накопичення надлишку цукру у вигляді жирів. Однак за малозрозумілою поки що причиною ця реакція на інсулін може порушуватися, наприклад, слабшати. Намагаючись утримати нормальний вміст глюкози в крові, організм змушений викидати надмірну кількість гормону.

Це призводить до порушення метаболізму глюкози і жирів, набору надлишкової ваги, а часто - і до розвитку важких захворювань, перш за все, цукрового діабету 2 типу. Цей ефект добре відомий, і порушення толерантності до глюкози вважається предіабетичним станом. Виявити її дозволяє глюкозотолерантний тест, який замірятиме вміст цукру в крові натщесерце і через різні проміжки часу після прийому глюкози.

Такі тести використовувала і Жозіан Брусар з колегами, проводячи свої експерименти з лабораторними собаками. Дослідники перевіряли тварин перед сном і після нього, а також після ночі, протягом якої їм не давали спати зовсім. Потім собак саджали на перенасичену жиром дієту і після шести місяців виснажливо калорійного харчування знову проводили глюкозотолерантний тест. Виявилося, що всього одна ніч повної депривації сну знижувала толерантність до глюкози у піддослідних тварин на 33 відсотки, а півроку "фастфуду" - на 22 відсотки.

Ці ефекти не сумувалися: собаки, у яких імунорезистенція була заздалегідь стимульована відсутністю сну, навіть після довгого і неправильного харчування демонстрували не гірші показники, ніж ті, що стартували з нормальною толерантністю до глюкози. Автори вважають, що це вказує на спільність механізму шкідливого впливу безсоння і жирної їжі. Втім, у чому саме він полягає, поки неясно, і це ще належить з'ясувати.

tsn.ua

Хочешь узнать больше - читай отзывы

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

Ассія Ахат наробила фото на тлі не менш скромного Mercedes-Benz GLE 15 января 2025

Скрипалька і співачка Ассія Ахат посвітила засмаглим животиком і бюстом.

Розмова по телефону за кермом: чим це загрожує водіям у 2025 році 15 января 2025

Розмова по телефону за кермом: чим це загрожує водіям у 2025 році

Експерти розповіли про користь меду взимку: чому потрібно їсти улюблені ласощі в холодну погоду 15 января 2025

Мед є дуже корисним взимку завдяки своїм властивостям боротьби з мікробами та іншим перевагам.

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше