Яку рослину називають квіткою щастя? А які допоможуть боротися зі стресом чи інфекціями? Експертка із садівництва Тоня Лесик розкриє секрети збирання лікарських трав.
Збирати лікарські трави наші предки починали після Івана Купала. Вважалося, що саме цього дня вони набирають магічної життєдайної сили.
Насправді, у цьому дійсно є сенс. Більшість лікарських трав закінчують накопичення корисних речовин і дозрівають у середині літа.
В українських лісах росте багато лікарських трав:
звіробій - допомагає в разі захворювань шлунково-кишкового тракту, ще його називають квіткою щастя, тому що він підвищує рівень серотоніну;
деревій звичайний зарекомендував себе як відмінне кровоспинне і заспокійливе;
материнка звичайна часто використовується для лікування жіночих хвороб і в разі безсоння, як заспокійливе;
чебрець або тим'ян можна використовувати не лише як приправу, він має чудові антисептичні та бактерицидні властивості; якщо заварити його з чаєм, він надаватиме тонізувальну дію;
календула на городі відлякуватиме шкідників, а якщо використовувати її в разі порізів або опіків, вона загоюватиме рани, також нею можна полоскати горло і ясна; ромашка лікарська відмінно зарекомендувала себе як знеболювальне та антисептичне, вона допомагає впоратися з безсонням і втомою;
шавлія лікарська використовується для лікування хворого горла, проблем з легенями та дихальними шляхами;
чорнобривці в чаї допомагають боротися із застудою, а підсушені пелюстки стануть приправою, яку називають імеретинським шафраном.З чорнобривців можна зробити аджику - якщо гострий перець, часник, листя чорнобривців і спеції подрібнити й перемішати, можна отримати чудову приправу до м'яса або риби.
Час збирання лікарських рослин залежить від того, яку саме частину рослини ми плануємо використати. Листя м'яти та меліси потрібно збирати до початку цвітіння. Якщо потрібні квіти, збирати їх слід під час максимального розкривання квітів.
Вирушати на збирання трав потрібно вранці, але не рано, а коли роса вже зійшла. Треба взяти із собою ніж чи ножиці, не варто виривати рослини з коренем.
Після збирання потрібно перебрати трави, відібрати пошкоджені та розкласти на сушіння. Можна відразу зібрати чайні букети, зав'язати мотузкою та підвісити для просушування.
Заварювати трави потрібно не окропом, а гарячою водою 90-95 градусів. Настоювати трав'яний чай потрібно 10-15 хвилин.
tsn.ua
Хочешь узнать больше - читай отзывы