
З 19 по 25 травня за ініціативи Першої леді України Олени Зеленської проходить Національний тиждень безбар’єрності в рамках стратегії створення безбар’єрного простору в Україні.
Одним із напрямів роботи Держлікслужби в цьому контексті є перевірка дотримання суб’єктами господарювання вимог пункту 165 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів), затверджених постановою Кабінету Міністрів від 30.11.2016 р. №929. Тож перед видачею ліцензії посадові особи Держлікслужби та її територіальних органів перевіряють створення суб’єктами господарювання необхідних умов для вільного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до приміщень аптечних закладів.
Територіальні органи Держлікслужби уклали 20 Меморандумів із громадськими організаціями, з якими ведеться співпраця щодо забезпечення аптечними закладами необхідних умов доступності.
Крім того, на сайті Держлікслужби створено спеціальний розділ «Безбар’єрність», у якому розміщено матеріали «Довідника безбар’єрності», освітнього курсу «Безбар’єрна грамотність» та рекомендації «Гайда безбар’єрних подій».
У 2024 році в межах реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів від 14.04.2021 р. № 366-р, з урахуванням рекомендацій «Гайда безбар’єрних подій», Держлікслужба підготувала проєкт змін до Комунікаційної стратегії Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками.
Оновлена Комунікаційна стратегія на 2024-2029 роки схвалена Громадською радою при Держлікслужбі, зборами трудового колективу Держлікслужби й Первинної профспілки Держлікслужби та затверджена Головою Держлікслужби Романом Ісаєнком.
Здоров-Инфо
Хочешь узнать больше - читай отзывы