28 октября 2020
Достеменно відомо про порушення роботи всіх органів та систем організму у разі інфікування коронавірусом. Не є виключенням негативний вплив на нервову систему та роботу мозку. Втім, яким чином коронавірусна хвороба впливає на мозок – досі було невідомо, як і те, чи безпосередньо клітини SARS-CoV-2 винні у наслідках, чи це наслідок загального нездужання.
Вченими з Гетеборзького університету було опубліковане нове дослідження, яке було спрямоване на свідчення про ймовірні ускладнення викликані реакцією імунної системи на SARS-CoV-2, а не прямим впливом вірусу на нервову систему. Тобто, важкі наслідки викликані не самими вірусом, а реакцією організму на нього. Аналіз даних пацієнтів, які перехворіли на COVID-19 показали, що після зараження у декого з них з'явились різні неврологічні розлади, зокрема галюцинації, розлади особистості, проблеми з пам'яттю та інші.
Найчастіше ці ускладнення виникають після важкої форми COVID-19 і зазвичай мають тимчасовий характер. Дослідження проводилося на основі взяття аналізу спинномозкової рідини пацієнтів з помірною та важкою формою COVID-19. У всіх були ознаки ураження головного мозку. Згодом зразки проаналізували на наявність біомаркерів, що показують реакцію мозку на інфекцію. У кожного з них зафіксували підвищені рівні біомаркерів запалення – неоптерину бета-2-мікроглобуліну, що вказує на значну активацію клітин головного мозку. У двох випадках також спостерігалося підвищення рівня NfL, який показує ймовірність пошкодження нервових клітин.
Як зазначили науковці, вірусу в спинномозковій рідині не виявлено. За результатами проведеного дослідження при коронавірусному захворюванні існує незвичайна клінічна картина з вираженими запаленням і іноді пошкодженням нервових клітин, але без участі імунних клітин з кровотоку і пошкоджень гематоенцефалічного бар'єра. Очевидно, що механізми виникнення таких симптомів при COVID-19 відрізняються від інших вірусних інфекцій. Надалі ці дослідження дозволять дізнатися більше про ці процеси, щоб вчасно запобігати важким ускладненням не тільки в гострій фазі, але і довгостроковій перспективі.
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
У Пентагоні пояснили, чому не надали усю схвалену допомогу Україні 11 января 2025
США завжди має "балансувати між власними потребами готовності" та тим, що вони можуть зробити для підтримки України, зазначив речник Пентагону.
Нафтобаза в Енгельсі горить третю добу поспіль 10 января 2025
В Енгельсі 8 січня запровадили надзвичайний стан після того, як пожежа поширилася, а двоє пожежників загинули під час її гасіння.
Вибиті вікна та пошкоджений технічний поверх: наслідки падіння уламків дрону на багатоповерхівку в Києві 10 января 2025
Вибиті вікна та пошкоджений технічний поверх: наслідки падіння уламків дрону на багатоповерхівку в Києві. Фото та відео Окупанти продовжують наносити удари по цивільній інфраструктурі столиці