Нічні й вранішні повітряні тривоги, літня спека, стрес, бажання отримати швидкий дофамін через гортання стрічки соцмереж впливають на якість і тривалість сну або взагалі безсоння. Що позначається не лише на нервовій і гормональній системах. Зранку ви прокидаєтеся не бадьорими, а навпаки, втомленими, роздратованими й часто погано бачите.
Як брак сну впливає на зір, розповідає офтальмологиня центру “Ексімер” в Одесі Катерина Бабій.
Після безсонної ночі погіршується зір, тому що підвищується тиск, страждають судини, організм не відновлюється як слід, виникають запальні реакції. Один-два рази не виспатися не так страшно, а от хронічний брак сну вже призводить до проблем зі здоров’ям.
Симптоми нестачі сну
Найперше – це дискомфорт, який може проявлятися різними ознаками:
По-друге, погіршується стан очей та повік:
Скільки треба спати
Все залежить від віку, статі й виду діяльності людини! Зазвичай підліткам і жінкам потрібно більше часу для відновлення, ніж дорослим і чоловікам.
Отже, загальноприйняті норми сну:
Зрозуміло, що сон має бути безперервним з усіма фазами, зокрема глибокою, коли виробляються гормони – росту й тестостерону та відбуваються процеси регенерації. А от хронічне безсоння або недосипання спричиняють порушення обмінних процесів й стають чинниками розвитку ожиріння, діабету, серцево-судинних захворювань, депресії, деменції і головне – скорочують тривалість життя.
Офтальмолог центру “Ексімер” в Одесі Катерина Бабій
Поза має значення
На здоров’я очей впливає не тільки якість сну, а й ваша поза! Мабуть, ви знаєте, що спати на животі шкідливо, бо так стискаються легені й організм не доотримує необхідної кількості кисню, що навантажує серце. Плюс страждає поперековий відділ хребта.
Проте є й інша загроза – розвиток глаукоми. Коли спите обличчям у подушку, підвищується внутрішньоочний тиск, що може призвести до відмирання нерва. До того ж відбувається тиск на очне яблуко, сітківка гірше постачається киснем, через що стінки судин руйнуються. Порушується відтік очної рідини, що і є проявом глаукоми.
Аби попередити це небезпечне захворювання, краще спіть на боку чи на спині. Хоча тим, хто страждає від апное (хропіння), позиція горілиць теж ризикована, бо так важливі органи, зокрема й очі, відчувають брак кисню. Отже, люди, які хроплять уві сні, мають схильність до глаукоми.
Спокійної, без тривог, ночі й гарного зору!
Читайте також:
tsn.ua
Хочешь узнать больше - читай отзывы