"Гормон щастя", схуднення та післяпологова депресія: чи є зв’язок

17 ноября 2024

Доза окситоцину може бути ключем до боротьби з післяпологовою депресією та допоможе у зниженні ваги.

 

 

Вже багато років вчені та лікарі намагаються зрозуміти, що таке післяпологова депресія, з'ясувати її першопричини та знайти від неї ліки. На сьогодні немає одностайної думки що саме викликає цей стан, попри той факт, що кожна десята жінка страждає від нього до або після пологів.

Спеціально для  читачів DailyMail професорка Sadaf Farooqi розповіла про нові дослідження "гормону щастя" і його впливу на жіночий організм. Виявляється, що у хворих можуть бути відсутні гени, які дозволяють організму виробляти гормон окситоцин.

Окситоцин, який називають "гормоном щастя", виділяється під час пологів, грудного вигодовування та у відповідь на обійми, допомагаючи стимулювати почуття прихильності. Без його достатньої кількості молодим мамам може бути важко налагодити зв’язок зі своєю дитиною, що викликає пригніченя і поганий настрій. Отже, експерти припускають, що розробка нових препаратів, що зможуть впливати на окситоцин. може стати способом боротьби з цими симптомами.

Виявляється, що у деяких жінок може бути відсутнім ген, який допомагає виробляти окситоцин. На жаль, і досі багатьма людьми післяпологова депресія не сприймаються як важкий стан і хвороба. Виявляється, багато видів нашої поведінки, які, ми вважали, що в змозі контролювати, насправді повністю підпорядковані нашим внутрішнім біологічним процесам.

Крім того, виявляється, що окситоцин має неабиякий вплив на зайву вагу, тривожність та різні поведінкові проблеми. Всі ці симптоми спостерігаються у людей, в яких пригнічене утворення окситоцину. Ба більше, виявляється, ці симптоми спостерігаються у людей, чиї матері страждали на післяпологову депресію.

TRPC5 білок діє на нервові клітини, які виробляють гормон окситоцин. Його дефіцит призводить до того, що починають проявлятися симптоми тривожності, переїдання, порушення соціальних навичок, а у матерів симптоми схожі на післяпологову депресію. Ящо внести зміни в ген TRPC5, щоб вироблялося більше окситоцину, можна "корегувати" ці симптоми. Тож можна припустити, що лікування, яке сприятиме підвищенню окситоцину, допоможе розв'язати ці проблеми.

Окситоцин виробляється в гіпоталамусі головного мозку і виділяється в кров гіпофізом. Він може допомогти знизити тривожність. Післяпологова депресія викликає сильні почуття смутку, тривоги та виснаження, які зазвичай починаються через два-три дні після пологів і можуть тривати місяцями. Інші симптоми включають безсоння, втрату апетиту, сильну дратівливість і труднощі у спілкуванні з дитиною.

Сучасне лікування післяпологової депресії – це розмовна терапія або/та антидепресанти, які призначає лікар. Цікавий факт, що вона спостерігається не тільки у жінок, але й чоловіків, адже багато батьків почуваються пригніченими та тривожними протягом перших двох тижнів після народження дитини.

Не треба чекати, що симптоми післяпологової депресії просто зникнуть і не варто картати себе думками, що ви погані батьки, чи не створені для батьківства. Відсутність підтримки з боку близьких, погані стосунки з партнером і подія, що змінила життя можуть підвищити ризик цього захворювання.

Післяпологова депресія настільки ж серйозна, як і інші форми психічного розладу. Якщо ви або ваш партнер відчуваєте схожі симптоми, варто звернутися до свого лікаря по допомогу.

tsn.ua

Хочешь узнать больше - читай отзывы

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

У Бразилії розбився пасажирський літак, є загиблі 23 декабря 2024

Двомоторний Piper PA-42-1000, виготовлений у 1990 році, вилетів незабаром після дев'ятої ранку із сусіднього аеропорту Канела і прямував до Джундіаї в штаті Сан-Паулу за несприятливих погодних умов.

У Братиславі почалися протести через поїздку Фіцо до Путіна 23 декабря 2024

Відповідну акцію під назвою "Досить Росії" організувало громадське об'єднання Мир Україні.

Британія тестує новітню радіочастотну зброю для протидії дронам 23 декабря 2024

RFDEW працює на основі високочастотних радіохвиль, котрі виводять із ладу електронні компоненти безпілотників, змушуючи їх падати.

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

Оберация начинаю 0.3
Оберация начинаю

Отзывов: 1

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше