Стало відомо, коли запрацює система е-лікарняних

26 ноября 2020

Електронний лікарняний мали запустити ще у квітні 2020 року, згодом ймовірну дату кілька разів переносили. Тепер перенесення відбулося на 2021 рік.
Нагадаємо, що в Мінсоцполітики обіцяли запуск ще в січні, а чинний міністр охорони здоров'я Максим Степанов в липні заявляв, що система електронних лікарняних може запрацювати у тестовому режимі із серпня 2020 року.

Однак 24 листопада міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявив, що е-лікарняні запрацюють вже з 2021 року.
 
Міністр написав, що запуск е-лікарняних дозволить не лише скасувати лікарняний як паперову довідку, що є елементом бюрократії, а й заощаджувати час лікарів та пацієнтів.
“Це можливість швидко та ефективно оплачувати лікарняні без фізичних контактів, гарантувати обґрунтованість виплат та економити державні кошти”, – йдеться в його повідомленні.

Зазначається, що електронні лікарняні будуть одразу в електронному вигляді, нічого дублювати не потрібно.
 
Заповнення звичайної форми в онлайн-системі займатиме декілька хвилин.
Після цього підписаний електронним підписом документ автоматично надсилатиметься до інших державних органів для виплат, — пояснив Федоров.
 
Е-лікарняне працюватиме наступним чином:
  1. Кожен лікар, який буде видавати лікарняний, повинен підписати документ своїм цифровим підписом в електронній системі.
  2. Інформація через реєстр в Пенсійному Фонді автоматично передаватиметься у Фонд соціального страхування, і там знатимуть, що людина захворіла і повинна отримати компенсацію, оскільки є платником єдиного соціального внеску.
  3. Лікарняний матиме фіксований термін. Наразі в країні працюють протоколи. Кожна хвороба в середньому має відповідну кількість днів для лікування.

Щодо переваг даного запровадження, то в уряді розповіли, що таким чином збираються боротися та відстежувати потенційні "схеми", коли "на лікарняний" іде половина співробітників підприємства, які фактично продовжують працювати, але отримують ще й виплати з Фонду соцстрахування.
 
Також це пришвидшить процедуру отримання страхових виплат і зменшить шахрайство: тепер купити фейкові лікарняні за 200 – 300 гривень буде нереально. А людям не потрібно буде відвідувати лікарню, щоб закрити лікарняний.

Здоров-Инфо

Хочешь узнать больше - читай отзывы

 

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

У ДТП загинув музикант легендарного рок-гурту KISS 24 февраля 2025

У ДТП загинув музикант легендарного рок-гурту KISS: усі обставини трагедії Чоловікові був 61 рік

Акторка Молодого театру Тамара Яценко – про домагання в театрі, життя в Росії та молодшого на 10 років чоловіка 24 февраля 2025

"Я його послала, не знаю, де й сміливість узялася!" Тамара Яценко – про домагання в театрі, життя в Росії та молодшого на 10 років чоловіка Популярна акторка дала інтерв’ю ОBOZ.UA

У Трампа зробили заяву щодо Стамбульської угоди між Україної та РФ 24 февраля 2025

США підійшли "дуже близько" до досягнення мирної домовленості між Україною та РФ на базі Стамбульської угоди.

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

BLANCHE 0.3
BLANCHE

Отзывов: 1

ss 5.0
ss

Отзывов: 1

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше