Корисні властивості річкової риби

10 июля 2017

Сьогодні, 9 липня, відзначається День риболовлі, який спонукає нас замислитися над тим, наскільки корисною може бути риба для людського організму. Переважна більшість території нашої держави знаходиться далеко від моря, а от річок та водоймищ у нас багато. Тож розглянемо корисні властивості продукту, який маємо змогу споживати свіжим, – річкової, або прісноводної риби.

Переваги вживання річкової риби

Прісноводну рибу любить багато людей, до її переваг належать наступні:

  1. Річкова риба швидко та легко засвоюється організмом.
  2. Це дієтичний продукт, якщо приготувати його у відварному чи запеченому вигляді.
  3. Одна з головних цінностей річкової риби – білок з унікальним співвідношенням амінокислот.
  4. До складу річкової риби входять такі мінерали, як кальцій та фосфор. Також там багато жиророзчинних вітамінів (А, D, Е). Вони підвищують опірність організму до інфекцій, попереджають онкологічні хвороби, укріпляють кістки. Регулярне вживання річкової риби захищає від остеопорозу, зміцнює зуби.
  5. Страви, приготовані з прісноводної риби, наприклад, юшка чи заливне, стимулюють травлення, є корисними при гастриті зі зниженою кислотністю шлунку.

Проте іноді річкову риби слід вживати з обережністю. Ось основні застереження стосовно неї:

  1. Прісноводна риба доволі часто викликає алергію.
  2. Річкова риба швидко псується, тому її слід готувати максимум впродовж доби після вилову чи придбання, інакше можна отруїтися.
  3. Прісноводна риба може бути джерелом глистів, тож слід підвищену увагу приділити правильності її зберігання та приготування.
  4. Солона та в’ялена річкова риба протипоказана гіпертонікам та людям із хворобами нирок.
  5. Прісноводна риба в основному має багато дрібних кісточок, тож їсти її треба обережно, щоб не подавитися та не подряпати слизову в роті та горлі. Кіска, яку людина ковтнула, може призвести навіть до пошкодження кишечника.

Скептики стверджують, що користь річкової риби порівняно з морською є мінімальною. Проте це не зовсім так: в ній справді немає йоду та інших речовин, що є в морепродуктах, проте прісноводу рибу можна готувати свіжою, а не замороженою, а це її величезна перевага. Якщо вона буде виловлена у чистій річці чи озері, правильно почищена та приготована, цей продукт буде не лише смачним, а й дуже корисним.

Здоров-Инфо

Хочешь узнать больше - читай отзывы

 

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

Лілія Ребрик розказала про кумедну звичку 1-річної доні і показала милі фото 22 июля 2025

Телеведуча та акторка Лілія Ребрик, головним артистресом у чиїй родині є наймолодша донечка Аделіна, поділилася в Insta-сторіс новими фото дівчинки.

Кацуріна на португальському узбережжі наробила атмосферних кадрів з дочкою і сином 22 июля 2025

Дизайнерка Даша Кацуріна нещодавно повернулася з відпустки в Португалії, куди вже не вперше їздить з двома дітьми - дочкою Олександрою і сином Іваном. 

Онкологія, сором через груди і боротьба з ексом за ембріони: цікаві факти про Софію Вергару 22 июля 2025

53-річна Софія Вергара - колумбійська і американська актриса, модель, підприємиця. Свою кар’єру вона почала випадково після зйомки в рекламі Pepsi, а всесвітню славу здобула завдяки ролі в серіалі "Американська сімейка".

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

Зламанець Василій 0.3
Зламанець Василій

Отзывов: 1

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше