В Україні змінили схеми використання різних вакцин для основного курсу щеплень від COVID-19, згідно з якими вакцину CoronaVac від Sinovac Biotech тепер можна поєднувати з векторними (AstraZeneca) та мРНК-вакцинами (Moderna або Comirnaty від Pfizer-BioNTech). Крім того, після Moderna або Pfizer тепер можна застосовувати вакцину AstraZeneca.
Такі рекомендації Національної технічної групи експертів з імунопрофілактики (НТГЕІ) від 23.12.2021 були ухвалені наказом Міністерства охорони здоров’я України № 2976 від 31 грудня 2021 року.
Згідно з ним, можливі наступні схеми використання різних вакцин:
- Перша доза інактивованої вакцини (CoronaVac/Sinovac) + друга векторної (AstraZeneca) або мРНК (Pfizer, Moderna).
- Перша доза векторної вакцини (AstraZeneca) + друга мРНК-вакцини (Pfizer, Moderna).
- Перша доза мРНК-вакцини (Pfizer, Moderna) + друга доза векторної вакцини (AstraZeneca).
Інтервал між введеннями для всіх схем – 28 днів.
Такі самі схеми можна застосовувати також для додаткової чи бустерної дози.
Також відзначається, що жінкам, які отримали першу дозу вакцини CoronaVac/Sinovac, а потім завагітніли, використати для другої дози вакцину на іншій платформі. Перевагу слід надавати мРНК-вакцинам Pfizer або Moderna. Мінімальний інтервал між дозами - 28 днів.
Здоров-Инфо
Хочешь узнать больше - читай отзывы
Для чего нужен вакуумный усилитель тормозов? 22 ноября 2024
Вакуумный усилитель тормозов (или вакуумный тормозной усилитель) одновременно используется для увеличения силы торможения при нажатии на тормоза, а также с целью уменьшить физические усилия, которые водитель прикладывает к педали тормоза