Ми використовуємо олію для смаження, запікання, заправлення салатів, а також додаємо до тіста. Хоча рослинні олії не є основною групою харчових продуктів, вони все ще є важливим джерелом ненасичених жирів і вітаміну Е, які покращують рівень ліпопротеїнів високої щільності або "хорошого" холестерину.
Про це йдеться у матеріалі yahoo.
Але деякі види олії містять трансжири, що часто використовуються в ресторанних фритюрницях.
Отже, визначимо, яка олія є найкориснішою? Ось що каже дієтологиня та фудблогерка Еббі Шарп.
Додавайте цілий авокадо до салату
На якій олії найкорисніше готувати
"Різноманітність — це приправа життя", — каже дієтологиня, зазначаючи, що різні види олії містять різний вміст жиру.
Усі ці різні жирні кислоти мають унікальні переваги та відіграють свою роль у функціонуванні організму, тому найздоровіша дієта — це та, яка містить різноманітні жири.
Однією з улюблених олій Шарп є олія насіння льону, оскільки вона багата омега-3 жирними кислотами, але має низьку температуру димлення. А для приготування їжі найкраще використовувати олію авокадо та оливкову.
"Обидва види мають дійсно чудові, сприятливі профілі мононенасичених і поліненасичених жирів, тому, ймовірно, вони знижують рівень ЛПНЩ, який є поганим холестерином, і підвищують рівень ЛПВЩ", — каже Шарп.
Ба більше, олія авокадо містить 50% денної норми вітаміну D і багато інших антиоксидантів.
Шарп рекомендує використовувати більш нерафіновану олію, оскільки процес рафінації виснажує деякі важливі поживні речовини. Але, за її словами, ці види зазвичай дорожчі та мають менший термін зберігання.
Ось короткий розподіл чотирьох основних типів жиру, присутніх у різних видах олії та їжі
Трансжир: зазвичай зустрічається у формі частково гідрогенізованої олії, яка, як відомо, підвищує ризик серцевих захворювань, інсульту та діабету другого типу.
Насичений жир: найчастіше міститься у м’ясі, вершковому маслі та кокосовій олії, і його часто рекламують як "поганий", але дослідження показали, що немає істотного зв’язку між насиченим жиром і серцево-судинними захворюваннями.
Мононенасичені жири: корисніший для серця варіант порівняно з транс- і насиченими жирами, які підвищують рівень ЛПВЩ.
Поліненасичені жири: містять корисні омега-3 жирні кислоти (часто містяться в рибі, волоських горіхах і конопляних серцях) і омега-6 жирні кислоти.
"Нам варто менше турбуватися про загальне споживання насичених жирів порівняно зі співвідношенням насичених до ненасичених жирів", — каже Шарп.
Багато фахівців вважають ріпакову олію небезпечним варіантом. / Фото: УНІАН
А що з ріпаковою олією?
Багато фахівців вважають ріпакову олію небезпечним варіантом. Але вона не шкідлива для вас у помірних кількостях, каже Шарп. Вона вважає, що цей вид отримав погану репутацію через дезінформацію про те, що ця олія є "запальною" через вміст омега-6.
"Омега-6 в ізоляції не є проблемою для нашого здоров’я. Ці ненасичені жирні кислоти викликають запалення, але коли справа доходить до розуміння запалення в організмі, це насправді зводиться до співвідношення омега-6 до омега-3", — каже Шарп.
Насправді олія має сприятливе співвідношення омега-6 і омега-3 і містить низький вміст насичених жирів.
"Причина, чому ріпакову олію так сильно демонізують, полягає в тому, що вона зазвичай міститься в багатьох харчових продуктах із високим ступенем обробки", — каже Шарп, посилаючись на довготривалу стабільність ріпакової олії та хорошу температуру димлення.
Але це не означає, що сама олія токсична чи отруйна.
Готування з олією шкідливе для вас?
"У TikTok так багато молодих людей, які споживають цю інформацію та отримують більшість своїх знань про здоров’я з Мережі", — каже Шарп.
Ви не повинні боятися додавати олію до раціону, каже вона, тому що ми споживаємо олію в помірних кількостях — ви додаєте столову ложку або дві на сковороду, а не випиваєте склянку.
"Я думаю, що ми можемо використовувати олії в помірній кількості, щоб покращити процес приготування їжі та покращити смак (і) отримати корисні для серця жири", — каже дієтологиня.
А ще вона радить додавати цілий авокадо до салату, а не намагатися отримати ці поживні речовини з кількох столових ложок його олії.
Також нагадаємо, як оливкова олія та лимонний сік покращують наше здоров'я.
tsn.ua
Хочешь узнать больше - читай отзывы