Лікарка медичного центру "Новий Зір" у Дніпрі, офтальмохірургиня Єрошенко Тетяна Миколаївна поділилася, як харчування пов'язане з зором та чи допоможе морква вилікувати короткозорість.
Різний вік — різні потреби
Харчування впливає на стан усього організму, адже це головне джерело енергії, завдяки якому людина функціонує та росте. Тому харчова поведінка відображається й на станові зору. І найбільше цей вплив корелює з віком, тож якщо ви хочете, щоб те, що ви їсте, допомагало вашим очам, враховуйте, що:
Людину не вийде загнати в рамки якоїсь системи харчування, також не раджу орієнтуватися на друга подруги, якому допомогла відмова від яблук і харчування лише селерою та курячою грудкою. Що корисно одному — може не принести результату, або взагалі зробити гірше іншому.
В ідеалі, варто здавати аналізи та консультуватися з дієтологом та офтальмологом. Але для початку буде достатньо дослухатися до організму та його потреб, не зловживати солодким та швидкими вуглеводами.
Та є речі, які точно нашкодять
Крім цукру, який може призвести до виникнення діабету і, як наслідок, втрати зору, є продукти, які краще взагалі не споживати:
Солодкі напої та солодощі в надвеликих кількостях — це їжа, яка може й не нашкодить одразу, але з часом накопичиться і, на жаль, викличе серйозні проблеми з очима.
У іншому — не обмежуйте себе у харчуванні. Звісно, коли людина приймає антибіотики, наприклад, після операції на очі, доведеться виключити алкоголь на певний період. Але спеціальної дієти, як післяопераційної, так і загальної, не існує.
Тому мені як фахівцю дуже не подобається, коли людям кажуть виключити жири чи вуглеводи або взагалі не їсти солодощів. Все має бути в міру, а голодування зашкодить не лише очам, а й всьому організму та вплине на психічний добробут.
Якщо вже є проблеми з зором, потрібно звернутися до фахівця і не призначати собі «лікування» самостійно.
Чи існує формула харчування для здоров’я очей?
Для профілактики здоров’я зору у меню варто включати продукти, які містять корисні вітаміни та сполуки:
Вони «працюють» значно краще, ніж синтетичні вітаміни, коли йдеться саме про профілактику. Але розв'язувати проблеми морквою та капустою не вийде, якщо почалося якесь захворювання, тут вже підхід змінюється. У таких випадках лікар може порадити приймати вітамінні комплекси чи препарати з чорницею — усе залежить від стану зору.
Якщо в організмі, до прикладу, виникає дефіцит лютеїну, це призводить до вікових змін сітківки. Прогресування цього захворювання є однією з причин погіршення зору. І в такому разі до харування неодмінно треба додавати курси вітамінів, які призначає лікар-офтальмолог після проведеного обстеження.
Через стрес та постійну тривожність легко можна забути про навіть найбазовіші потреби — регулярне та збалансоване харчування. Тому намагайтеся пам’ятати про себе та цінувати себе — і тоді для здорового зору буде достатньо морквинки.