У НСЗУ прокоментували особливості отримання кисневої підтримки для пацієнтів

11 декабря 2022

Киснева підтримка є важливою для пацієнтів на певному етапі лікування та при отриманні паліативної допомоги. Така терапія потрібна при гострій і хронічній дихальній недостатності.

Потреба у кисневій підтримці може виникати при серцевій недостатності чи онкології, а також - при COVID-19. Певні види оксигенотерапії залежать від наявності електроенергії. І це життєво важливо для пацієнтів. Тому таку підтримку можна отримати безоплатно за Програмою медичних гарантій. 
 

Зокрема, у пакет мобільної паліативної допомоги входить визначення показів для кисневої підтримки. А також - забезпечення її проведення за допомогою кисневого концентратора за місцем перебування пацієнта. Входить у пакет також спостереження і контроль за пацієнтом, який перебуває вдома на кисневій терапії, або респіраторній підтримці.
За пакетом стаціонарної мобільної допомоги пацієнт також отримує кисневу терапію за потреби. Йдеться про респіраторну підтримку - СРАР-терапію, неінвазивну чи інвазивну вентиляцію легень.


Пацієнти можуть отримати паліативну допомогу без прив’язки до місця реєстрації чи проживання. Це стосується і людей, що переїхали через бойові дії. Паліативну допомогу можна отримати у будь-якому медичному закладі країни, який надає такі послуги за договором з НСЗУ. 
Щоб отримати мобільну, або стаціонарну паліативну допомогу у новому місці перебування, потрібне направлення від сімейного лікаря чи іншого лікаря-спеціаліста, або ж переведення пацієнта з іншого медзакладу. 
 

Якщо з сімейним лікарем, з яким пацієнт уклав декларацію є зв'язок, направлення він може виписати дистанційно телефоном. 
Якщо зв’язку немає, направлення для людини, яка переїхала через бойові дії, може виписати будь-який сімейний лікар, незалежно від того, чи підписана з ним декларація у пацієнта. Людина може звернутися за направленням у найближчий заклад первинної допомоги. Адреси закладів у вашому регіоні підкажуть за телефоном контакт-центру 16-77.
 

За цим же номером нададуть інформацію про те, в яких закладах у вашому місті можна отримати паліативну допомогу, маючи направлення. Пацієнт може обирати, де він хоче отримувати послугу - у стаціонарі, чи вдома від мобільної паліативної бригади. 
 
Крім того, пацієнти, яким потрібна киснева підтримка, можуть тримати її у медичному закладі, в якому лікуються від основного захворювання.
Так, низка пакетів послуг, які надають лікарні за договором з НСЗУ, включає кисневу підтримку. Це зокрема:
  • хімієтерапевтичне лікування дорослих та дітей з онкологією;
  • радіологічне лікування;
  • готовність до надання медичної допомоги в умовах поширення інфекційних захворювань - це визначені заклади, які, зокрема, госпіталізовують пацієнтів з коронавірусом;
  • стаціонарна допомога, хірургічні операції.

Тож у медичному закладі, що працює за договором з НСЗУ пацієнту за потреби мають надати увесь комплекс допомоги, в тому числі кисневу підтримку.
Ще у 2021 Національна служба здоров’я України ввела вимогу, за якою у медзакладах мають обов’язково бути резервні автономні джерела живлення, зокрема, діючі автономні електростанції, дизельні та бензинові генератори. 
 
Завдяки цьому у медзакладах у разі відключення світла можуть забезпечити безперебійну роботу медичного обладнання, яке забезпечує процеси життєдіяльності пацієнтів.

Здоров-Инфо

Хочешь узнать больше - читай отзывы

 

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

У Пентагоні пояснили, чому не надали усю схвалену допомогу Україні 11 января 2025

США завжди має "балансувати між власними потребами готовності" та тим, що вони можуть зробити для підтримки України, зазначив речник Пентагону.

Франція та Британія узгодили спільну підтримку України 10 января 2025

Лідери підтвердили прагнення тісно координувати дії з метою підтримувати Україну "стільки, скільки буде необхідно".

У КМДА розповіли, скільки об'єктів культурної спадщини Києва було пошкоджено під час російської атаки 1 січня 10 января 2025

У КМДА розповіли, скільки об'єктів культурної спадщини Києва було пошкоджено під час російської атаки 1 січня. Фото Окупанти продовжують знищувати цивільну інфраструктуру столиці

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше