Через повномасштабні воєнні дії в Україні система охорони здоров'я була змушена адаптуватись до нових реалій.
Під час воєнних дій правила надання первинної медичної допомоги були змінені, щоб кожен українець міг потрапити до лікаря, незалежно від місця перебування та укладеної декларації.
Незалежно від того, чи переїхали ви в інший населений пункт, важливо у будь-якому разі тримати зв’язок з вашим сімейним лікарем, якщо це можливо.
Відзначається, що навіть дистанційно ваш лікар може допомогти у розв'язанні багатьох питань, пов’язаних зі здоров’ям, наприклад, виписати електронний рецепт на “Доступні ліки” чи інсулін, створити електронне направлення, проконсультувати. У разі відсутності технічної можливості виписувати електронні направлення та рецепти, їх можна отримати у паперовій формі.
На період дії воєнного стану паперовий рецепт на “Доступні ліки” від серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми та діабету сімейний лікар зможе виписати пацієнту навіть без декларації.
Доступ до медичної допомоги для переміщених осіб. Оскільки деякі медичні послуги отримати дистанційно неможливо (наприклад, планове щеплення або встановити причину різкого погіршення стану), потрібно звернутись до найближчого медичного закладу, який надає первинну медичну допомогу. Підказати номер телефону та адресу найближчого закладу первинки зможе контакт-центр НСЗУ (за номером 16-77 у робочі дні з 9 до 18.00). З міркувань безпеки дашборди на сайті НСЗУ наразі відключені.
Укладати нову декларацію не потрібно. Під час воєнних дій лікарі первинної медичної допомоги мають вести облік переміщених пацієнтів за спеціально визначеною формою.
У лікаря, який надає первинну медичну допомогу можна отримати наступні послуги:
- Динамічне спостереження за станом здоров'я, діагностику та лікування захворювань, консультації щодо здорового способу життя;
- Базові тести та аналізи (загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою, загальний аналіз сечі, рівень глюкози у крові, загальний аналіз холестерину, тести на вагітність, ВІЛ, вірусні гепатити, COVID-19, тропонін);
- Направлення до лікарів вузької спеціалізації чи на обстеження;
- Паліативну допомогу;
- Рецепти на “Доступні ліки”, а також інсулін, якщо це повторний рецепт;
- Щеплення відповідно до календаря вакцинації.
Здоров-Инфо
Хочешь узнать больше - читай отзывы