У НСЗУ відповіли, як захищені медичні дані пацієнтів

5 марта 2023

Одним з важливих чинників трансформації медичної галузі є електронна система охорони здоров’я. 

Вона дозволяє використовувати надійні та оперативні дані у сфері охорони здоров’я. Медична інформація зберігається в одному місці. Електронна система - це не паперова картка, яка може загубитись або потрапити до рук третьої особи. Дані в системі неможливо загубити, і вони доступні сімейному або лікуючому лікарю. 
Для захисту медичних даних у системі реалізовані різні рівні доступу. Так, сімейний лікар має доступ до даних пацієнтів, з яким підписав декларацію (за винятком чутливих даних), а лікуючий лікар має доступ лише до медичного епізоду, який веде.
 
Тобто в системі чітко розмежовано, хто має доступ до даних пацієнта та за яких умов. Обійти ці обмеження неможливо - не може випадкова людина подивитись, які діагнози має певний пацієнт. 


Медичні працівники мають доступ лише до тих даних і в тому обсязі, який необхідний для надання медичної послуги.
Медичні працівники мають право подавати запити та отримувати доступ до даних про пацієнта, що міститься у центральній базі даних, для встановлення діагнозу, забезпечення лікування або надання медичних послуг. Медичний працівник зобов’язаний пояснити пацієнту, для чого йому потрібна інформація.
Дати згоду на перегляд чутливих даних може лише сам пацієнт, або його уповноважена особа. Для цього потрібно написати письмову згоду на доступ до чутливих даних. А потім - назвати медичному працівнику код, який прийде пацієнту на телефон після того, як той подасть запит в системі. 
 

Якщо у пацієнта немає мобільного телефону, медичний працівник так само пояснює, для чого йому потрібен доступ до чутливих даних, подає запит на доступ, пацієнт підтверджує його, пишучи письмову згоду. 
 
Медичні працівники зобов'язані не розголошувати дані, не переглядати їх, якщо це не пов'язано з виконанням професійних обов'язків, надавати на прохання пацієнта виписку з електронної системи, проходити професійні навчання щодо роботи з персональними даними. 

Передавати персональні дані пацієнта третім особам медпрацівники можуть лише у випадках, передбачених законом і якщо це не нашкодить пацієнту або лікуванню. Наприклад, лікар може надавати інформацію про стан здоров'я неповнолітнього пацієнта його батькам або опікунам, в тому обсязі, який не нашкодить пацієнту. Також про стан здоров'я людини має право знати наречений чи наречена.

Здоров-Инфо

Хочешь узнать больше - читай отзывы

 

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

Камалія показала, як донька працює над її британською вимовою. Відео 24 ноября 2024

Від ексчоловіка Махаммада Захура в Камалії є дві доньки - Арабелла та Мірабелла

У мережі рознесли новий трек "Супер мама" від авторки "Гарна українка я – я танцюю гопака": хто пише ці жахливі тексти 23 ноября 2024

У мережі рознесли новий трек "Супер мама" від авторки "Гарна українка я – я танцюю гопака": хто пише ці жахливі тексти? Найбільшої критики зазнали слова пісні

Могилевська розчулила відео з прийомними доньками 23 ноября 2024

Співачка Наталія Могилевська у Instagram поділилася зворушливим відео зі своїми прийомними доньками, Мішель та Софією.

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

РВК Vantage 4.5
РВК Vantage

Отзывов: 1

Магазин Pobuduj 5.0
Магазин Pobuduj

Отзывов: 2

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше