У НСЗУ прокоментували особливості безоплатного лікування інсульту та інфаркту

5 октября 2023

За Програмою медичних гарантій у 2023 році безоплатну допомогу при гострому мозковому інсульті отримали 78 865 пацієнтів, при гострому інфаркті міокарда – 21 033.  НСЗУ виплатила закладам за надані послуги понад 2,22 млрд грн. 
 
“В умовах війни, постійного стресу й напруження ризики розвитку серцево-судинних захворювань вищі, ніж будь-коли. Це ті захворювання, які розвиваються непомітно і з часом можуть призводити до інсультів та інфарктів. Тому важливо не відкладати своє здоров’я на потім. Якщо ви давно не були у свого сімейного лікаря – запишіться на прийом. Навіть первинне обстеження в лікаря, вимірювання тиску і пульсу, кардіограма – допоможуть вчасно виявити серцево-судинні захворювання та не допустити їх ускладненню. Програма медичних гарантій повністю покриває профілактику та лікування серцево-судинних захворювань. Зокрема, всі необхідні лабораторні та інструментальні обстеження, препарати за програмою “Доступні ліки”, які можна отримати безоплатно або з частковою доплатою. А також спеціалізовану допомогу при лікуванні інсультів та інфарктів”, – зазначила Наталія Гусак, голова Національної служби здоров’я України.
 

Профілактика, діагностика та лікування серцево-судинних захворювань, зокрема гострого мозкового інсульту та гострого інфаркту міокарда є пріоритетними напрямами у Програмі медичних гарантій. 
Якщо помітно змінився тиск, частіше серцебиття чи пульс – зверніться до свого лікаря. Лікар проведе оцінку загального серцево-судинного ризику. За потреби направить на проведення електрокардіограми, аналіз крові на загальний холестерин, швидкий тест на тропонін. Випише електронне направлення на консультацію до кардіолога, додаткові дослідження.  З електронним направленням лікаря отримання цих послуг для пацієнта є безоплатним.
 

Також у сімейного лікаря можна отримати електронний рецепт на “Доступні ліки. На сьогодні в програмі 232 торгові назви лікарських засобів для лікування серцево-судинних захворювань та первинної та вторинної профілактики інфарктів та інсультів. Ці ліки можна отримати безоплатно або з частковою доплатою в аптеках, які мають договір з НСЗУ – а це понад 13,6 тисячі приватних та комунальних аптек по країні. Отримати ліки можна за е-рецептом в будь-якій аптеці, незалежно від місця проживання.
 
Отримати спеціалізовану медичну допомогу пацієнти можуть безоплатну в закладах із договором з Національною службою здоров’я.
 
Договір на лікування гострого мозкового інсульту з НСЗУ мають 229 медзакладів, на лікування гострого інфаркту міокарда – 74 заклади. Медична допомога при інсульті та при інфаркті безоплатна при доставленні  бригадою екстреної (швидкої) медичної допомоги, при самозверненні у невідкладному стані або при переведенні з іншої лікарні.
 
У цих закладах пацієнт має можливість безоплатно отримати увесь необхідний перелік допомоги. Доплачувати за ліки, обстеження – не потрібно. Вартість лікування закладу оплачує НСЗУ. 
 

За лікування інсульту заклад отримує за надану допомогу пацієнту:
  •  131 472 грн при застосуванні ендоваскулярних втручань;
  •  62 565 грн при застосуванні тромболітичної терапії;
  •  14 952 грн за надання допомоги без ендоваскулярних втручань або тромболітичної терапії. 
За лікування інфаркту заклад отримує 43 573 грн за надання допомоги з проведенням стентування. Якщо стентування не проводилося НСЗУ оплачує 25 261 грн за надану медичну допомогу. У вартість включені необхідні лабораторні та інструментальні обстеження, лікування, всі необхідні ліки та медвироби. 
 
У медзакладі пацієнту з інфарктом чи інсультом надаються безоплатно наступні послуги:
  • діагностика (КТ, МРТ, ангіографія, лабораторні дослідження);
  • проведення тромболітичної терапії (при інсульті), стентування (при інфаркті);
  • цілодобовий моніторинг стану пацієнта в реанімації;
  • медична реабілітація в гострому періоді;
  • лікарські засоби з Національного переліку основних лікарських засобів та витратні матеріали;
  • ліки та медичні засоби, які закуповуються централізовано за кошти бюджету (наприклад, стенти);
  • харчування в стаціонарних умовах.

Здоров-Инфо

Хочешь узнать больше - читай отзывы

 

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

Стало відомо, як гормональна терапія у перименопаузі може допомогти уповільнити старіння 10 января 2025

Гормональна терапія — це метод, який може відігравати вирішальну роль у сповільненні процесів старіння у жінок у перименопаузі. 

Стало відомо, через що пройшла і чим живе Демі Мур зараз 10 января 2025

Фільм "Субстанція" з Демі Мур у головній ролі зчинив справжній фурор у 2024 році. Та не лише його проблематика, котра є актуальною як ніколи, має ключове значення. Демі Мур – одна з високооплачуваних актрис 90-х, яка пішла у забуття у 21 столітті. Цей фільм – ковток свіжого повітря для акторки, а "Золотий глобус" тому підтвердження.

Китай став другим у світі за розвіданими запасами літію 10 января 2025

Китай став другим у світі за розвіданими запасами літію

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше