Дослідження, опубліковане 8 травня в Європейському журналі превентивної кардіології, розглядало дані про здоров’я понад 6,5 мільйонів людей через базу даних Національної служби медичного страхування Кореї.
Про це пише CNN.
Люди, які взяли участь у новому дослідженні, були віком від 20 до 39 років і проходили обстеження в період з 2009 по 2012 рік. За станом їхнього здоров’я спостерігали до грудня 2018 року на предмет нових серцевих нападів та інсульту.
Згідно з дослідженням, приблизно 13% учасників мали певний тип психічного розладу, який включав безсоння, тривогу, депресію, соматоформний розлад, посттравматичний стресовий розлад, розлад вживання психоактивних речовин, харчові розлади, біполярний розлад, шизофренію або розлад особистості.
Згідно з дослідженням, люди молодше 40 років із психічними розладами мали на 58% більшу ймовірність серцевого нападу та на 42% більшу ймовірність інсульту, ніж люди без розладів.
“Ми вже деякий час знали, що психічне та фізичне здоров’я пов’язані між собою, але що мене дивує в цих висновках, так це те, що ці зв’язки можна було спостерігати в такому молодому віці”, – сказала доктор Кетрін Ерліх, доцент кафедри поведінкових наук в Університеті Джорджії. Ерліх не брала участі в дослідженнях.
Ішемічна хвороба артерій і серцеві напади рідко зустрічаються у віці до 40 років, тому таке масштабне дослідження було необхідне, щоб побачити зв’язок між психічним здоров’ям і таким незвичайним явищем у молодих людей, сказала вона.
Психічне здоров'я та спосіб життя
Ерліх сказала, що хотіла б дізнатися більше про фізичну активність і дієти людей, які беруть участь у дослідженні, щоб краще зрозуміти, чи впливають ці фактори на зв’язок між станом психічного здоров’я та інфарктом та інсультом.
“Наприклад, якщо ви перебуваєте в хронічній депресії, вам може бути важко підтримувати здорову дієту та отримати достатню фізичну активність, що, у свою чергу, може з часом збільшити ризик серцевих захворювань”, — сказала вона.
Але підвищений ризик не можна пояснити лише відмінностями у способі життя, оскільки автори контролювали такі фактори, як вік, стать, високий кров’яний тиск, діабет, високий рівень холестерину, метаболічний синдром, хронічна хвороба нирок, куріння, алкоголь, фізична активність і дохід.
Однак це не означає, що спосіб життя слід ігнорувати, сказала авторка дослідження докторка Юнхва Чой, професорка внутрішньої медицини Медичного коледжу Сеульського національного університету в Південній Кореї.
“Хоча спосіб життя не пояснює підвищений серцево-судинний ризик, це не означає, що більш здорові звички не покращать прогноз”, — сказала Чой у заяві. “Тому модифікацію способу життя слід рекомендувати молодим людям з психічними розладами, щоб зміцнити здоров’я серця”.
Зміни та перевірки
Кожна восьма досліджена особа віком від 20 до 39 років мала певну психічну хворобу, що означає, що значна кількість людей може бути схильна до серцевого нападу та інсульту, зазначила в заяві авторка дослідження доктор Чан Сун Пак, наукова співробітниця лікарні Сеульського національного університету в Південній Кореї.
Це може вказувати на більшу потребу в управлінні психологічними станами та моніторингу здоров’я серця в групі ризику, додала Пак.
“Якщо ми зможемо зменшити кількість людей, які живуть з хронічними психічними захворюваннями, ми можемо знайти вторинні переваги в наступні роки щодо кількості людей, які лікують захворювання, пов’язані з серцем”, — сказала Ерліх.
Важливо зазначити, що результати не показують, що психічні захворювання спричиняють серцеві напади чи інсульт, додала вона. Але дослідження вказує на фактор ризику, на який варто звернути увагу.
За словами Ерліх, профілактичні заходи можуть бути корисними для мінімізації ризиків, що може включати дотримання здорового харчування та включення фізичної активності.
Чой рекомендує, щоб люди з психічними розладами також проходили регулярні огляди. Ці висновки також можуть підкреслити важливість вирішення проблеми самотності, додала вона.
“Багато людей із психічними захворюваннями страждають від соціальної ізоляції та самотності, і роками дослідники б’ють на сполох, що самотність шкодить фізичному здоров’ю”, — сказала Ерліх.
“Зусилля, спрямовані на покращення соціальних зв’язків між молодими людьми, можуть мати вирішальне значення для вирішення проблеми зростання серцево-метаболічних захворювань у дорослому віці”, – додала вона.
Нагадаємо, останніми роками з'явилися дослідження, що свідчать про взаємозв'язок кишкової мікрофлори та психічних станів. Тому в деяких джерелах стверджується, що для боротьби з депресією доцільно використовувати пребіотичні та пробіотичні засоби.
tsn.ua
Хочешь узнать больше - читай отзывы