Громадянка США Ніккі Буфорд насолоджувалася відмінним здоров’ям, подорожувала та розпочинала нову роботу, коли у неї з’явилися дивні симптоми під час прийомів їжі.
Про це повідомляє TODAY.com.
Наприкінці 2017 року жінка вперше відчула "жахливий біль", коли клала їжу до рота.
"Якщо ви їсте щось кисле, і це викликає відчуття поколювання в задній частині щелепи – у мене теж було так, але тоді біль пронизував моє обличчя, наче павутина", — розповіла 52-річна Буфорд.
Жінка працює адміністраторкою медичного центру штату Вірджинія в Канзас-Сіті. Оскільки це робота в галузі охорони здоров’я, то Ніккі намагалася з’ясувати причину свого болю. Вона подумала, що не могла бути це була трійчаста невралгія – хронічний больовий розлад, який включає раптовий і сильний біль в обличчі.
Буфорд відвідала невролога, але це не допомогло. Далі вона відвідала стоматолога, який сказав, що задні зуби жінки зсуваються, і порадив видалити задній моляр. Здавалося, це спрацювало, і таємничий біль на деякий час зник. Але приблизно через місяць біль повернувся з подвоєною силою.
На початку 2018 року Буфорд була на кухні зі своїм чоловіком, коли він попросив її скуштувати те, що готував.
"Я пішла скуштувати, і він сказав, що щойно побачив, як у мене закотилися очі. Тому що біль був таким нестерпним, що знепритомніла", – каже Ніккі, описуючи біль, що поширювався від правого боку її голови до лівого.
"Я можу вам сказати, що це було найгірше, що я коли-небудь відчувала у своєму житті", – зазначила жінка.
Вона пам’ятає, як її чоловік сказав: "Щось справді не так".
Постійне сіпання очей
Буфорд пройшла комп’ютерну томографію, а потім біопсію тонкою голкою та МРТ, але діагноз все ще був неясним. Потім, коли вона відвідувала хірурга, той помітив, що праве око жінки смикається.
Буфорд каже, що це око почало безперервно сіпатися до такої міри, що у неї затуманився зір. Це супроводжувалося головним болем, який переходив від задньої частини черепа до передньої. Це було так боляче, що не давало їй спати вночі.
"(Лікар) помітив це, бо побачив, як моє обличчя скривилося від болю. Він сказав, що зараз йому потрібно зробити операцію, тому що біль ненормальний. Це може бути ознакою раку", – згадує вона.
У квітні 2018 року в Ніккі діагностували аденоїдно-кістозну карциному 4 стадії – рідкісну форму раку, яка зазвичай розвивається у слинних залозах голови та шиї. Око жінки смикалося, тому що рак у слинній залозі піднявся до нерва, який контролює повіку.
Квітень – місяць боротьби з раком голови та шиї. Це збірна назва для хвороби, яка може початися в носових пазухах, носі, роті, горлі та залозах, які виробляють слину.
За даними Національного інституту раку, на рак голови та шиї припадає майже 4% усіх ракових захворювань у США. Лікування може змінити вигляд пацієнта, те, як він розмовляє, їсть, жує, ковтає або дихає.
За даними Клівлендської клініки, лише у близько 1200 людей щороку діагностують аденоїдно-кістозну карциному – тип раку, який був у Буфорд. Лікарі не знають, що викликає цю хворобу або які фактори ризику.
"Я почувалася спотвореною"
Ніккі перенесла операцію з видалення пухлини у травні 2018 року і це була одна з багатьох процедур, які їй довелося перенести від того часу.
Лікарі встановили жінці золоту гирю на праву повіку, щоб вона закрилася, адже вже не мала цієї функції. Буфорд також пройшла променеву терапію.
Операція змінила обличчя і мовлення жінки.
"Дійшло до того, що я не хотіла виходити з дому, бо почувалася такою знівеченою. У ті перші півтора року мені справді хотілося здатися… (але) я боєць і збираюся продовжувати рухатися далі", – поділилася Ніккі.
Ніккі перенесла операцію з видалення пухлини, яка змінила її обличчя та мовлення / Фото: Ніккі Буффорд
Пізніше їй зробили пересадку шматочка граціліса – коли хірург вийняв м’яз із жінчиної ноги та помістив його на обличчя, аби відновити м’язи усмішки та покращити мовлення пацієнтки.
Влітку 2023 року в Буфорд буде більше процедур, і вона каже, що більшість людей не розуміють наслідків того, що відбувається після раку.
Жінка через день займається працетерапією і приймає 14 різних ліків. Їжа, яку вона споживає, повинна бути м’якою і нарізаною дуже маленькими шматочками.
Цей вид раку може давати метастази в легені, тому Ніккі регулярно проходить сканування. Вона досі відчуває сильний біль.
Але Буфорд вдячна за допомогу в поширенні обізнаності про хворобу з Альянсом проти раку голови та шиї. Жінка вдячна і за підтримку з боку своєї родини, особливо чоловіка.
Симптоми раку голови та шиї
Попереджувальні ознаки залежать від того, де починається рак. Ось деякі з можливих симптомів:
Рот: біла або червона виразка, яка не загоюється на яснах, язиці або слизовій порожнині рота; набряк щелепи, кровотеча.
Задня частина рота: проблеми з диханням або мовленням, пережовуванням або ковтанням їжі; постійний біль у горлі.
Носові пазухи та носова порожнина: закупорка пазух, які не очищаються, носова кровотеча, головні болі, біль і набряки навколо очей, біль у верхній щелепі.
Нагадаємо, жінка, в якої лікарі діагностували начебто ангіну, вчасно виявила в себе лейкемію за допомогою Google.
Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.
tsn.ua
Хочешь узнать больше - читай отзывы