Що треба знати кожному про ВІЛ та туберкульоз?

24 января 2023

В свій час видатний український кардіохірург Микола Амосов наполягав на тому, що кожен з нас має знати про свій організм значно більше, ніж лікар, що лікує наші хвороби. Це твердження можна вважати абсолютно справедливим, оскільки для того, щоб подолати недуг, потрібно розбиратися в процесах, що відбуваються в організмі, навчитися слухати своє тіло і розуміти важливі  сигнали, які воно нам посилає.

В епоху середньовіччя людство викошували такі страшні хвороби, як бубонна чума, холера, віспа тощо. З розвитком науки вчені змогли подолати ці страшні хвороби, але й на сьогодні є такі недуги, які називають «чумою наших днів» і серед таких хвороб зараз знаходяться ВІЛ (СНІД) та туберкульоз. Для того щоб успішно протистояти їм необхідно розповсюджувати в суспільстві певні знання, які містять інформацію:

 • про причини виникнення хвороби;
 • особливості її перебігу;
 • методи лікування;
 • профілактику.

Саме такі корисні відомості містить просвітницький сайт, який організував Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу. На цьому ресурсі ви знайдете корисні матеріали і поради досвідчених фахівців з питань ризиків інфікування, рекомендованих принципів поведінки, яка дозволить значно знизити ризики захворювання. Або у випадку, якщо зараження вже відбулося, ви дізнаєтесь як можна забезпечити собі повноцінне життя і не представляти небезпеки для оточуючих.

Крім того, кожен бажаючий може задати питання фахівцям, скориставшись онлайновою формою на сайті Фонду: https://helpme.com.ua/, переглянути довідник спеціалізованих закладів, що надають послуги хворим на туберкульоз та СНІД та дізнатися все про діагностичне тестування. Також на сайті наведені контактні телефони, скориставшись якими ви зможете негайно отримати консультацію кваліфікованого лікаря.

В чому небезпека ВІЛ та туберкульозу?

1. ВІЛ. Захист здоров'я нашого організму забезпечує імунна система, яка виявляє небезпечних зовнішніх «диверсантів», таких як патологічні мікроорганізми, та внутрішніх «перебіжчиків» – змінені ракові клітини. Виявивши загрозу, імунітет починає активно її пригнічувати, забезпечуючи організму стійкий захист. Вірус імунодефіциту (ВІЛ), в свою чергу,  пригнічує імунітет, залишаючи нас беззахисними перед смертельною небезпекою.

2. Туберкульоз, що провокує паличка Коха, спричиняє поступове руйнування легень, а позалегеневі форми захворювання можуть вражати різні органи:

 • травний тракт;
 • головний мозок;
 • кісткові та суглобові тканини;
 • органи зору;
 • шкірний покрив тощо.

Особлива небезпека туберкульозу полягає у високому ступені заразності цього захворювання, оскільки інфекція поширюється у тому числі повітряно-краплинним та контактним шляхом.

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

KRONAS – комплексный подход в решении задач по изготовлению мебели 26 января 2023

Основой крепкого государства являются стабильные и прибыльные предприятия. Одна из ведущих компаний в Украине – KRONAS (https://kronas.com.ua/ru). Основная ее деятельность заключается в изготовлении качественных мебельных комплектующих, фурнитуры.

MetaTrader 4 - ваш надежный помощник на Forex 26 января 2023

Многие офисные работники тяготятся необходимостью ежедневно присутствовать на своем рабочем месте «от» и «до» и мечтают получить свободный, но при этом надежный источник дохода

Вакарчук відреагував на винесений вирок білоруській співачці, яка виконала "Обійми" 26 января 2023

"Типові методи": Вакарчук відреагував на винесений вирок білоруській співачці, яка виконала "Обійми". Відео Дівчина отримала три роки "домашньої хімії"

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

Атеронорм 5.0
Атеронорм

Отзывов: 1

Каталог отзывов

×

Выберите область поиска

 • Авто
 • Одежда / аксессуары
 • Работодатели
 • Другое