1 ноября 2024
Хронічний гастрит – це захворювання, яке є одним із найпоширеніших у світі. За відсутності лікування воно може призвести до розвитку виразки або навіть раку шлунка.
Причини гастриту
Гастрит – це запалення слизової оболонки шлунка. Буває гострим і хронічним. Гострий виникає раптово і триває кілька днів, у клінічній практиці зустрічається рідко. Хронічний виникає поступово, триває від кількох днів до кількох місяців, і періодично загострюється.
Що провокує розвиток хвороби?
Найчастіше – це бактерія Helicobacter pylori (хелікобактер), яка потрапляє в шлунок з інфікованою водою та їжею. Також вона передається під час поцілунку, після використання спільного посуду – чашок, ложок, виделок. "Підхопити" її можна у громадській вбиральні, взявшись за ручку дверей, і не помивши потім ретельно руки. H. Pylori гине у гарячій воді, нагрітій вище 60 градусів. Тому важливо мити руки, те, що їсте і те, з чого їсте.
Такий вид гастриту називають інфекційним, його діагностують у 80% пацієнтів.
А як щодо незбалансованого харчування?
Смажені, жирні, гострі, м’ясні страви не є першопричиною розвитку гастриту, це міф, але вони можуть спровокувати загострення хронічного гастриту. Своєю чергою збалансоване харчування нормалізує кишковий мікробіом і пригнічує активність H. Pylori (хелікобактер), що вкрай важливо під час епізоду загострення. Своїм пацієнтам я рекомендую харчуватися збалансовано та не переїдати завжди, а не лише після погіршення самопочуття.
Сезон загострення гастриту
Осінь та весна вважаються сезонами загострення гастриту, проте науково це не підтверджено. Хвороба може загостритися будь-коли, якщо для цього будуть сприятливі “умови”. Наприклад, сімейне застілля з поїданням жирної, смаженої їжі та вживанням алкоголю.
Загострення восени можливе з кількох причин:
Під час стресу вивільняється кортизол і адренокортикотропний гормон (АКТГ). Вони стимулюють секрецію соляної кислоти в шлунку. Також людина може споживати висококалорійні страви, алкоголь, мало спати. А мелатонін, який виробляється переважно вночі, сприяє зниженню рівня соляної кислоти в шлунку;
Це пов’язано зі скороченням світлового дня та зниженням рівня сонячного світла.
Якщо ви маєте хронічний гастрит, я раджу щороку перевіряти шлунок у гастроентеролога, не чекаючи осені чи появи "тривожних" симптомів. Це дозволить своєчасно помітити навіть мінімальні зміни і розпочати лікування. Адже гастрит може спричиняти розвиток виразки та раку шлунка, зокрема аденокарциноми.
Нудота, блювота, печія, підвищення температури тіла, біль у верхній частині шлунка, діарея, відчуття важкості, здуття – серйозні причини записатися на позапланове обстеження. Гастрит – це хронічне захворювання, але за правильного та своєчасного лікування можна досягти тривалої ремісії і повернути якість життя.
← Вернуться на предыдущую страницу
У Росії чоловік в'їхав у військкомат і підпалив авто 26 декабря 2024
Чоловіка затримали правоохоронці. Російська влада назвала його "черговою жертвою українських шахраїв".
На Київщині знайшли російську некеровану авіаційну ракету 26 декабря 2024
На Київщині знайшли російську некеровану авіаційну ракету. Подробиці та фото Розмінування території регіону ще не завершено
Бережіть зуби у свята: чотири найнебезпечніші новорічні продукти 26 декабря 2024
На новорічні свята ми зазвичай забуваємо про дієти та здорове харчування. І таким чином завдаємо шкоди не тільки тонкій талії, а й зубам.