Міністерство охорони здоров’я запускає інфраструктурну частину медичної реформи.
За новим підходом, мережу лікарень в області об’єднають в один госпітальний округ. Округ своєю чергою поділять на госпітальні кластери.
На кластери будуть ділити з урахуванням:
- меж громад і районів;
- географічних особливостей регіону та стану доріг;
- чисельності населення, захворюваності й смертності;
- оптимальних клінічних маршрутів пацієнтів задля своєчасного доступу до медичної допомоги;
- навантаження на медичних працівників.
Лікарні в межах кластера поділять на НАДКЛАСТЕРНІ, КЛАСТЕРНІ ТА ЗАГАЛЬНІ. За словами міністра охорони здоров'я, найпростіші випадки лікуватимуться якомога ближче до пацієнта, в загальних лікарнях. Такі лікарні розташовуватимуться з розрахунку один медичний заклад на 50–80 тисяч населення. У складніших випадках пацієнта доставлятимуть у кластерні та надкластерні лікарні, які надаватимуть високоспеціалізовані послуги.
«Новий підхід також передбачає, що медичні заклади будуть забезпечуватися обладнанням, відповідно до свого рівня в госпітальному окрузі. Не має бути ситуацій, коли в загальну лікарню встановлюють дорогий ангіограф, якому місце в кластерному закладі. Тому що в загальній лікарні його вмикають раз на тиждень, а то й на місяць, а він повинен працювати 24/7», – пояснив міністр.
У МОЗ кажуть, що новий етап медреформи допоможе «остаточно попрощатися із «совком». Нове госпітальне планування дозволить спростити доступ пацієнта до медпослуг та більш ефективно використовувати ресурси.
Здоров-Инфо
Хочешь узнать больше - читай отзывы