Здоров’я вагітної жінки та її майбутньої дитини завжди було і залишається пріоритетом Програми медичних гарантій. Тому від самого початку вагітності пацієнтці надається цілий спектр безоплатної медичної допомоги. Для цього ведення вагітності в амбулаторних умовах акушером-гінекологом виділене в окремий пакет медичних послуг.
Нагадується, що допослуг якіпацієнтка отримує безоплатно в разі ведення вагітності в амбулаторних умовах відносять:
- динамічне спостереження за вагітністю з обстеженнями, консультаціями;
- усі необхідні лабораторні дослідження: від розгорнутого аналізу крові до досліджень на інфекції та віруси;
- інструментальні дослідження: УЗД із доплером, кольпоскопія, кардіотокографія, електрокардіографія тощо;
- профілактику несумісності крові матері та плода за допомогою антирезусного D імуноглобуліну;
- неінвазивну пренатальну діагностику плоду;
- профілактику ускладнень та захворювань;
- консиліум у профільних спеціалістів при виявленні в плода ознак аномалій або для ведення вагітності та пологів у групі високого ризику;
- заняття у “Школі відповідального батьківства” із залученням членів сім’ї до навчання;
- інформаційну, психологічну підготовку до пологів, практичні заняття для формування навичок пологової поведінки, грудного вигодовування та догляду за дитиною;
- повну інформацію щодо перебігу вагітності, особливостей індивідуального плану ведення вагітності та пологів.
Повний перелік послуг опублікований на сайті НСЗУ п.3.
Наголошується, що ці послуги надаються тільки амбулаторно. Але якщо пацієнтка потребує госпіталізації, гінеколог направляє її в стаціонар. Там пацієнтка отримає усю необхідну медичну допомогу також безоплатно. Але в рамках стаціонарного пакета.
Жінки можуть обирати, у кого та де спостерігати неускладнену вагітність: у сімейного лікаря чи у гінеколога в жіночій консультації. При цьому місце проживання чи прописки також не має значення. Достатньо звернутися у заклад, який уклав з НСЗУ договір на пакет “Ведення вагітності в амбулаторних умовах”. Таких лікарень майже 700. З них 24 - це приватні. Знайти ці заклади можна на дашборді “Укладені договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій”. Для цього потрібно у фільтрі “Група послуг” написати “Вагітність”. Або ж зателефонувати до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77, оператор допоможе знайти найближчий заклад.
Отримати медичні послуги безоплатно в рамках цього пакету можна за направленням лікаря первинки, з яким укладена декларація або за направленням лікуючого лікаря. Також можливо самозвернення пацієнтки до акушера-гінеколога.
Відмічається, що у пакеті “Ведення вагітності в амбулаторних умовах” УЗД матково-плодово-плацентарного комплексу з використанням доплерографії передбачено щонайменше двічі. УЗД можна зробити в тому ж медичному закладі, де пацієнтка спостерігає вагітність. Проведення УЗД в іншій лікарні за бажанням пацієнтки не входить до пакета.
За які ж аналізи майбутній породіллі не треба платити?
Проведення необхідних лабораторних досліджень у тому ж медичному закладі, де пацієнтка спостерігає вагітність, покривається Програмою медичних гарантій. А саме.
- Загальноклінічні, біохімічні та імунохімічні лабораторні дослідження: розгорнутий аналіз крові, визначення групи крові й резус-фактора, аналіз крові на наявність антитіл при Rh-негативній належності крові у вагітної, біохімічний аналіз крові, коагуляційний гемостаз, глюкоза в цільній крові або сироватці крові, загальний аналіз сечі, глюкозотолерантний тест, дослідження функції щитоподібної залози (ТТГ, FТ4) - для вагітних із симптомами дисфункції щитоподібної залози.
- Дослідження на інфекції та віруси: гепатит, тестування на ВІЛ, серологічне дослідження на сифіліс, на цитомегаловірус, хламідіоз, гонорею, трихомоніаз, мазок на мікрофлору та ін.
Здоров-Инфо
Хочешь узнать больше - читай отзывы