Десять тисяч кроків, дієта, гарячі ванни та… ікігай: секрети довголіття японців

25 августа 2023

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, опублікованими в грудні 2020 року, Японія — попереду всієї планети за середньою тривалістю життя. У цій країні люди живуть у середньому до 84,5 років.
Чому японці живуть довше, ніж мешканці інших країн? Що такого особливого вони роблять? Що їдять та п'ють? І який спосіб життя ведуть? Розбираємось, у чому секрет довголіття цієї нації.

Вчені самі в шоці

У Японії живе понад 30 тисяч осіб, які досягли віку, старшого за 100 років. Крім цього країна сонця, що сходить, пишається своєю громадянкою, Кане Танакой, найстарішою з нині живуть людиною на Землі, їй виповнилося вже 118,5 років. Довгожителі країни беруть участь у спеціальних програмах, які вивчають феномен їхнього довголіття. За великим рахунком, японці самі повністю не можуть відповісти на питання, чому в їхній країні люди живуть так довго, вчені продовжують вивчати всі відомі їм фактори.

Японська дієта

Вона в цій країні нагадує середземноморську, яка прославилася тим, що вважається однією з найздоровіших у світі. Що японці їдять щодня? У пріоритеті у них — овочі та фрукти. Так само як риба та морепродукти – вони їдять їх щодня. М'ясо — рідкісний гість на їхньому столі, особливо червоне, а ось курку вони вживають у їжу частіше. Японці намагаються не смажити їжу, багато страв у цій країні готують на пару чи варять, риба часто потрапляє на стіл практично сирою. Король японської кухні - рис, який тут готують без солі та олії, попередньо замочуючи. Король напоїв – зелений чай, який п'ють як під час їжі, так і на перервах.

Всілякі солодощі — теж тут не вітаються, японці віддають перевагу нерафінованому тростинному цукру. Ще одна особливість японської кухні – дуже низьке споживання молочних продуктів. Вся справа в тому, що велика частина населення цієї країни не має толерантності до лактози.
Є ще продукти, які часто з'являються на японському столі та нечасто на нашому. Це водорості та продукти з сої. Нам добре відомі соєвий сир тофу та паста місо. Тофу, до речі, роблять із ферментованої сої та рису.

Хара хаті бу - система харчування у японців

Важливо не тільки що ми їмо. Але й те, як ми їмо. Однією з найважливіших особливостей харчування японців є система «хара хаті бу», яка перекладається з японської мови: «на 80 відсотків наповнений живіт». Вона заснована на свідомому скороченні калорій. Японці вважають: якщо з'їдати їжу, на 80% не доходячи до повного насичення, можна багато років залишатися здоровим і активним. Менше живіт – менше хвороб.

10 тисяч кроків

10 тысяч шагов

Японці - справжні живці. Вони рухливіші за представників багатьох інших націй. Вони завжди готові вийти з дому, щоб прогулятися, горезвісні «10 тисяч кроків» — теж їхній винахід, який пізніше став фішкою для багатьох людей у всьому світі.

Японці роблять все, щоб давати організму необхідне фізичне навантаження: займаються гімнастикою, їздять на велосипедах, грають у гольф і люблять танці, та й що там можна робити ще, щоб зберегти м'язи в тонусі до самої старості.

Гарячі ванни

Спірна, звичайно, річ, далеко не кожній людині вона корисна. Але ж японці дуже люблять такі процедури. Багато хто з них лежать перед сном у гарячій ванні, а також їздять на бальнеологічні курорти, де приймають процедури у термальних джерелах.

Впав віджався

Жителі Країни сонця, що сходить, — майстри з вироблення психологічної стійкості. Їхня улюблена приказка: «Якщо ти впав сім разів, устань вісім». Японці вважають, що стрес навіть корисний. На їхню думку, довше живуть люди, які навчилися справлятися з труднощами та стресами, ніж ті, хто живе розміреним, спокійним життям. Роками японці виробляють у собі вміння стоїчно переносити всі негаразди і продовжувати радіти життю, незважаючи ні на що.

Медичне обслуговування

Звісно, це важливий чинник: рівень розвитку медицини у Японії дуже високий. Японцям доступні висококваліфіковані лікарі та сучасне медичне обладнання. Важливо, що японці самі трепетно ставляться до свого здоров'я і часто відвідують клініки, щоб пройти профілактичні огляди. Нашим улюбленим національним «видом спорту» — самолікуванням, тут не займаються, до порад лікарів дослухаються та виконують їх.

Японці вчаться все життя

Японцы учатся всю жизнь

У цій країні заведено не ставити жирну крапку на кар'єрі при виході на пенсію. Часто вікові японці вирушають освоювати нову професію, причому навчальні заклади охоче приймають пенсіонерів. Японські пенсіонери взагалі соціально активні, вони волонтерять, відвідують клуби та гуртки за інтересами. І взагалі не скаржаться на життя, а приймають свій вік як можливість нарешті присвятити час собі.

Ікігай

Ще один чисто японський винахід, який зараз активно освоює весь світ. Просто кажучи, ікігай — це призначення людини, те, що надає життю сенсу і смаку. І знайти свій ікігай можна на стику чотирьох напрямків: того, чим вам подобається займатися; що у вас виходить найкраще; за що вам платять і що може принести користь світові. Кажуть, коли знайдеш крапку посередині цих чотирьох областей, почнеш відчувати справжнє щастя. І бажання жити далі, хоч до ста, хоч до ста п'ятдесяти років.

healthinfo.ua

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

Фанати зреклися Бабкіна через "жалюгідну" витівку за кордоном 11 января 2025

"Оголосіть, що ви більше не українські артисти": фанати зреклися Бабкіна через "жалюгідну" витівку за кордоном Він заговорив російською мовою

Землетрус у Тибеті: 125 жертв, кількість постраждалих зросла до 337 11 января 2025

В зоні стихійного лиха сталося більше ніж 1600 підземних поштовхів, що ускладнило переміщення понад 47 000 постраждалих людей до тимчасових притулків.

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше