Цукровий діабет має кілька симптомів, одним із яких є хворобливі відчуття пацієнта. Діабет, метаболічний розлад, впливає на нервову систему організму та порушує функцію нервів, внаслідок чого виникають болі в певних частинах тіла.
Про це пише видання Times of India.
Ці болі часто зникають самі по собі, і їх, швидше за все, ігнорують. Для того, щоб зупинити прогресування розладу та швидко його лікувати, важливо звернути увагу на ці болі та не дозволяти їм наростати.
Біль у стегнах
Нестерпний біль у стегнах свідчить про те, що рівень цукру в крові вийшов за межі норми. Цей біль значно відрізняється від болю, який ми відчуваємо, коли отримуємо травму чи забій. Відчувається дискомфорт і короткотривалі болі зсередини.
Біль в попереку
Незрозумілий біль у тазу або попереку може бути наслідком діабету. Цей біль часом сильний і нестерпний. Здебільшого це відбувається через втрату м’язової сили.
Парез стопи
Ознакою цукрової мононейропатії або фокальної невропатії є те, що людині важко підняти передню частину стопи, що також відоме як парез стопи. Крім цього, людина також відчуває біль у стопі або гомілці.
Сильний біль і судоми в ногах
На болючі судоми в ногах часто скаржаться хворі на цукровий діабет. Це відбувається через пошкодження нервів у ногах, яке в медицині називається діабетичною нейропатією, і є ускладненням, яке виникає через тривалий високий рівень цукру в крові в організмі.
Чутливість до дотику
Через діабетичну нейропатію деякі люди можуть бути чутливими навіть до найлегшого дотику. “Ваші ноги можуть бути дуже чутливими до дотиків — навіть дотик простирадла може викликати біль. Це всі симптоми пошкодження периферичних нервів. Воно вражає ваші стопи, ноги та руки, і це найпоширеніший тип пошкодження нервів у людей з діабетом. Як правило, це починається в ногах, як правило, в обох ногах одночасно", — описує цю ознаку CDC США.
Відчуття поколювання в стопах
Ви коли-небудь відчували, наче вас тицяють шпильками в ноги? Це серйозне ускладнення, пов’язане з діабетом. Не ігноруйте постійні прояви цієї ознаки та негайно перевірте рівень цукру в крові.
Довідково: Історія хвороби пацієнтів з парезом стопи доволі типова – спершу у хворого спостерігається різкий біль в спині, до котрого згодом приєднується біль в нозі нижче коліна (в литці по боковій поверхні). Через деякий час біль стихає, а стопа відмовляється працювати, стає німою.
Стопа не піднімається, при ходьбі вона звисає, що викликає потребу високо піднімати ногу, щоб не волочити обвислу стопу по підлозі. Хворий не може стояти та ходити на п’ятках (симптом Цунга), нога часто підвертається всередину, що може викликати падіння при ходьбі.
tsn.ua
Хочешь узнать больше - читай отзывы