Чим корисна конопляна олія: що лікує і кому вживати її протипоказано.
Олія має протипухлинну дію, її рекомендовано вживати в їжу людям похилого віку, а також тим, хто бажає мати міцне здоров’я упродовж усього життя.
Чим корисна конопляна олія
Ця дивовижна олія славиться своїми лікувальними властивостями. Її активно застосовують як у традиційній, так і в народній медицині, зокрема, нею лікують онкологічні захворювання. Також вона має антибактеріальні властивості. Її нерідко порівнюють із риб’ячим жиром, оскільки вона містить поліненасичені кислоти. Вона майже не має протипоказань, тому її застосування дозволено у період вагітності та вигодовування дитини грудним молоком.
Конопляна олія гарно засвоюється організмом, часто її використовують у якості заправки для салатів, додають у соуси та маринади. У нерафінованому вигляді конопляну олію вживають для зміцнення імунітету, еластичності волосся і шкіри, задля краси і міцності нігтів. Завдяки хорошому поглинанню шкірою – це активний складник багатьох косметичних засобів для обличчя та тіла.
Олія застосовується для найрізноманітніших цілей. Поряд із лляною олією її використовують у хімічній промисловості, додають до різноманітних лакофарбових виробів. Конопляну олію дуже полюбляють рибалки, вони підгодовують нею рибу.
Наркотичні речовини містяться лише у суцвіттях та листі рослин, тому олія з насіння коноплі не завдає жодної шкоди.
Що лікує конопляна олія
Серцево-судинна система. Оскільки конопляна олія має кілька видів жирних кислот, зокрема, омега-3 і омега-6, вона здатна знижувати рівень холестерину в крові. Також може прочищати судини та зміцнювати їхні стінки. Тому цю олію рекомендують приймати для профілактики інсульту та інфаркту.
Кровотворення. Ця олія стимулює синтез кров’яних тілець, оскільки містить у собі залізо, цинк та хлорофіл. Її потрібно приймати тим, хто має анемію.
Органи дихання. Якщо є проблеми з диханням, наприклад, астма чи інфекція дихальних шляхів, тоді варто вживати в їжу конопляну олію. Її рекомендують приймати хворим на бронхіт, туберкульоз і пневмонію.
Центральна нервова система. Конопляна олія допомагає побороти безсоння, невроз та гальмівні реакції. Її необхідно вживати хворим на аутизм, людям з поведінковими розладами та гіперактивністю.
Опорно-руховий апарат. Лінолева кислота, яка міститься в складі конопляної олії, покращує засвоєння організмом кальцію, що зміцнює кістки. Її рекомендується вживати при артрозі, артриті, остеохондрозі, забоях, розтягах та переломах. Оскільки олія з насіння коноплі має протизапальні та аналгетичні властивості.
Метаболізм. Якщо постійно вживати в їжу конопляну олію, буде прискорюватися процес обміну речовин. Тому вона особливо корисна для людей після 40-ка, бо у цей період метаболізм починає уповільнюватися. Через що нерідко виникають проблеми зайвої ваги.
Статеві органи. Конопляна олія позитивно впливає на чоловічу та жіночу статеву систему. У жінок покращується стан у період менопаузи, знімає біль перед менструальним циклом. Дуже корисна олія під час вагітності, вона сприяє нормальному розвиткові дитини та попереджає накопичення зайвої рідини.
Кому і коли не можна вживати конопляну олію
Якщо ви вирішили вживати конопляну олію в якості ліків, спочатку необхідно проконсультуватися з лікарем: чи можна вам за станом здоров’я застосовувати цей продукт з метою лікування.
Цю олію не можна вживати тим, хто має індивідуальну непереносимість продукту.
Не бажано вживати тим, хто має розлади нервової системи чи психічні захворювання.
На цій олії не рекомендується смажити продукти, оскільки жирні кислоти під час теплової обробки стають канцерогенними, що може викликати захворювання на рак.
Конопляна олія може загострювати хронічні захворювання та викликати алергію, тому її не можна пити без консультації лікаря.
Застосування олії заборонено одночасно з прийомом ліків, які розріджують кров.
При перевищенні рекомендованої дози може виникнути блювота, діарея та здуття живота.
У якому вигляді можна вживати конопляну олію
Лікарі рекомендують купувати олію холодного віджиму, оскільки вона зберегла всі корисні мікроелементи та вітаміни. Її додають до салатів, закусок і теплих страв, але смажити продукти на ній заборонено.
Конопляна олія містить хлорофіл, тому перешкоджає розвиткові ракових пухлин. Задля лікування та профілактики її рекомендовано вживати по 1 столовій ложці двічі на день.
Зберігати її можна не більше 6-ти місяців у прохолодному темному місці, куди не потрапляє пряме сонячне проміння.
tsn.ua
Хочешь узнать больше - читай отзывы